Що меняни знають про Конституцію України?
Каріна Шаповаленко
Відповідь на це запитання дізнавалися учасники клубу “Менська елітна молодь” Центру культури й дозвілля молоді.
На святкуванні Дня Конституції та Дня молоді, 28 червня, поки всі відпочивали та насолоджувалися виступами артистів, молоді активісти перевіряли, що знають відпочиваючі про Конституцію України. Учасниками анкетування стали підлітки і дорослі, в тому числі правоохоронці, секретар міської ради і навіть мер. Всього в опитуванні взяли участь 54 людини, віком від 14 до 43 років.
Перелік запитань:
- Що таке конституція?
- Коли і ким була прийнята перша конституція на території України?
- Що є найвищою соціальною цінністю в Україні?
- Кому належить влада в Україна?
- Яка форма правління в Україні?
- Чого більше в українців: прав, свобод чи обов’язків?
- Хто був першим президентом України?
- Скільки було президентів?
- Державні символи?
- Хто написав гімн?
- Державна мова?
За підсумками анкетування, найменше помилок було у вікової групи 20-30 років (75% правильних відповідей), найбільше у групі до 20-ти (57,1% правильних відповідей). Люди віком від 30 (71,8% правильних відповідей) здебільшого іронізували, до правильних відповідей додавали і реальну, на їх думку, картину, говорячи, що влада належить олігархам, а головне в нашій країні – гроші (та чи іронія це?).
Найскладнішим виявилося запитання про автора першої конституції (Пилип Орлик, за оцінкою українських істориків, його Конституція 1710 року – одна з перших європейських конституцій нового часу). На другому місці за складністю стало питання про авторство гімну України (Михайло Вербицький), а на третьому – запитання про форму правління в Україні (парламентсько-президентська).
Найлегшими для опитуваних стали запитання про державну мову (українська), державні символи (прапор, герб, гімн) та про те, кому належить (або має належати за 5 ст. КУ) влада в Україні (народу).
Активісти “МЕМ” також інформували учасників анкетування у тих питаннях, на які люди не знали відповіді. Тому, сподіваємося, що акція була цікавою жителям нашого міста, дасть поштовх до вивчення законів країни, і що люди обов’язково будуть їх дотримуватися!
Інстаграм-сторінку “МЕМ” можна переглянути за посиланням https://www.instagram.com/mem_elita/
Фото “МЕМ”: процес анкетування та учасники клубу

