Відсутність системи покарань, приватні бізнес-інтереси – основні причини проблем екології на думку експертів та активістів

Менщина
Менщина

Відсутність системи покарань, приватні бізнес-інтереси – основні причини проблем екології на думку експертів та активістів

18 грудня активні мешканці, місцева влада та експерти-екологи глибше досліджували екологічні проблеми в Менській громаді на фокус групі, організованій Центром “Доброчин” у рамках проєкту «Ефективне комплексне управління охороною довкілля в Менській ОТГ».

🌿На сьогодні є розуміння, що питання збереження природи, її екологічні аспекти прямо пов’язані з негативним впливом від діяльності людини.

🍀Учасники вважають однією з головних причин екологічних проблем відсутність стратегічного планування як на рівні держави, так і на місцевому рівні. Окремо акцентували увагу на відсутності системи покарань і більшість учасників вважає це більш дієвим і важливішим за пропаганду екологічної поведінки.

🌿Також учасники згадували погану поінформованість про екологічні проблеми і неможливість впливати на них. Серед основних причин екологічних проблем називали «приватні бізнес-інтереси».

🌲Основними джерелами інформації для учасниць та учасників є телебачення і особисте спілкування з родичами або знайомими На другому місці — агрегатори новин і соціальні мережі. Більшість опитаних не мають постійних джерел інформації на екологічні теми. Частина з них хотіли б дізнаватися про стан екології від незаангажованих експертів і науковців. Молоді була б цікава така інформація, якби її надавали популярні блогери. На їхню думку, вдалим форматом може стати поєднання наукового і розважального контенту.

🌲Активісти говорили не тільки про існуючі проблеми з екологією, але і визначали їхні причини та можливі шляхи вирішення.

🌿Реалізація проєкту на практиці сприяє участі місцевого населення у розробці змін до Стратегії розвитку громади в частині охорони довкілля.

🎄Проект здійснюється за підтримки Міжнародний фонд “Відродження” та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проекту EU4USociety.

Джерело: Центр Доброчин http://bit.ly/3hrqNm7

Завантажити ще...
Ділися важливим, став запитання, обговорюй з редакцією! Надіслати повідомлення