Колишні члени Менського споживчого товариства судяться

29 березня пройшли збори членів Менського споживчого товариства (СТ), на яких було прийнято рішення ліквідувати товариство. Хто буде власником райспоживспілки (і її майна) після ліквідації Менського та інших товариств (у разі їх ліквідації) було незрозуміло (детальніше https://goo.gl/WjxdUr ).
Газета “Наше слово” (№51, п’ятниця, 21 грудня 2018 року) опублікувала продовження цієї історії:
Валентина Фещенко
Група пайовиків споживчої кооперації району знову звернулася з листом до редакції. Зокрема й щодо того, що засновниками не так давно створеного ТОВ “СООР Мена” стали лише шість осіб з правління райспоживспілки.
У листі, який підписали 10 пайовиків, йдеться про численні порушення (на їхню думку) з боку правління райспоживспілки. А далі – основне питання, яке ставиться у листі: “Зовсім нещодавно нам стало відомо, що 16 листопада 2017 року було створено товариство з обмеженою відповідальністю “СООР Мена”, засновниками якого є 6 осіб (члени правління райспоживспілки), які стали власниками майна споживчої кооперації району на суму 762, 8 тисяч гривень.
На загальних зборах цих учасників по створенню ТОВ “СООР Мена” голова правління райспоживспілки Олексій Пономаренко наголосив, що ТОВ створюється “виходячи з виробничої необхідності та з метою подальшого збереження неподільного громадського майна”.
Нас, пайовиків, цікавить: від кого шість осіб захищатимуть громадське майно (шляхом здачі в оперативну експлуатацію нерухомого майна) і куди ці кошти використовуватимуть, якщо вони стали на 100% власниками колективного майна?”.
Позиція підписантів листа однозначна: “Пайовики району повинні самі вирішувати, що робити з колективним громадським майном, а не шість осіб”.
Практично всі звинувачення, про які йшлося в листі, голова правління райспоживспілки Олексій Пономаренко відкидає.
– У законодавстві на сьогоднішній день немає норми, яка б зобов’язувала ділити майно, як пишуть ці люди, – стверджує Олексій Петрович. – Ми повинні повернути їм пайові внески. Ми це зробили. Вони відмовилися їх отримувати. Але ж це – їхня справа. Жоден магазин, який був у Менському споживчому товаристві, ніде не дівся. Частину їх переєстрували на райспоживспілку – юридичну особу. Жодна фізична особа власником жодного магазину не стала.
Не згоден Олексій Петрович і правління райспоживспілки також і з оцінкою підписантів листа про некомпетентність зборів і прийнятих на них рішень.
– Ті, хто підписував листа, не ставлять питання: де поділися менські лісоторгівельна, міжрайбаза, заготзбутбаза? Де подівся консервний завод? Що сталося з цими підприємствами, що сталося з їхнім майном? – каже голова правління райспоживспілки. – Цих підприємств уже немає, а райспоживспілка є і вона ще якось працює. І не дає розкрасти майно, про яке йдеться в листі. Особисто до мене ніхто не звертався. Зверталися до голови ревізійної комісії Олега Тимошенка, лист дійсно прийшов на райспоживспілку. Це наш пайовик, але не голова ревкомісії. На загальних зборах все, про що йшлося в листі, ми проаналізували, всі цифри озвучили. Але підписанти листа правлінню райспоживспілки не довіряють, тому їх це не задовільнило.
Щодо створення ТОВ “СООР Мена” Олексій Пономаренко прокоментував:
– Засновниками ТОВ “СООР Мена” є три юридичні особи – райспоживспілка, агроторговий дім і Стольненське споживтовариство, а також шість фізичних осіб – членів правління райспоживспілки. Більшість статутного капіталу – понад 95% – належить райспоживспліці, фізичні особи володіють лише по 0,1%. ТОВ “СООР Мена” створено для того, щоб не втратити майно споживчої кооперації, щоб можна було швидко реагувати і протистояти будь-яким рейдерським зазіханням.
“Кооперативна війна” набирає обертів. Людмила Біла, чий підпис також є в листі, подала позов до Господарського суду Чернігівської області, в якому просить запобігти незаконному припиненню діяльності Менського споживтовариства. Суд ухвалив провадження у справі відкрити. Тож тепер – слово за ним”.