Чому в Мені не продають квитків на приміський поїзд “Сновськ-Бахмач”

"Місцеві Медіа"
"Місцеві Медіа"

Чому в Мені не продають квитків на приміський поїзд “Сновськ-Бахмач”

Андрій Гапон

Вже близько 2-х місяців на приміський поїзд зі сполученням Сновськ-Бахмач не продають квитки – ні у касі вокзалу, ні контролери в самому потязі. Комусь подобається їздити безкоштовно, а от дехто дивиться на це із застереженням. Воно і не дивно, адже попит станції визначається кількістю проданих квитків. Чи не загрожує ситуація, що склалася, закриттям маршруту і станції в цілому, ми спитали у її начальника Юрія Пилипенка:

  • Зараз питання про закриття поїзду не стоїть, хвилюватися не варто. Щодо продажу квитків, то це виключно наша технічна проблема. Ніхто з пасажирів не був і не буде оштрафований. Думаю, що протягом місяця ми виправимо цю ситуацію.

А щодо курсування приміського поїзду в цілому, то тут багато залежатиме і від того, як нам допомагатимуть місцеві органи влади, як громади, так і району. Наприклад, у літній час за добу пасажиропотік по станції “Мена” становить близько 200 чоловік, з яких 120 (60%) – пільговики. А відшкодовувати проїзд цієї категорії однозначно потрібно.

За словами начальника фінансового управління Менської райдержадміністрації Оксани Булавки у районному бюджеті на відшкодування витрат за перевезення пільгових категорій населення залізничним транспортом передбачили 5 тисяч гривень, стільки ж – у бюджеті громади. Цієї суми, звісно, недостатньо, але власних надходжень (доходів) місцевих бюджетів не вистачає, щоб покрити всі витрати. Зараз склалося так, що у державному бюджеті відповідну пільгу залишили, а джерело фінансування – зняли (не вказується), відповідної субвенції не надають. Виходить, де хочете, там і шукайте кошти. Все таки поїзд навряд чи закриють, а якщо вже буде категорично стояти таке питання, то, я думаю, що голови громади і РДА його вирішать, знайдуть кошти і утримуватимуть спільними зусиллями.

Завантажити ще...
Ділися важливим, став запитання, обговорюй з редакцією! Надіслати повідомлення