Менська громада розробляє стратегію управління відходами до 2033 року

"Місцеві Медіа"
"Місцеві Медіа"

Менська громада розробляє стратегію управління відходами до 2033 року

Менська громада розпочала роботу над місцевим планом управління відходами, який має змінити систему поводження зі сміттям за європейськими стандартами. Про деталі реформи, будівництво нового полігону та долю старих звалищ розповіли заступник міського голови Сергій Гаєвой та начальниця відділу ЖКГ Ірина Єкименко. Про це повідомляє Менська міська рада.

Відповідно до Регіонального плану, затвердженого у березні цього року, до 2033 року на захоронення має потрапляти не більше 15% відходів. Решта 85% повинні йти на переробку або компостування. Мена, завдяки зручній логістиці, може стати ключовим вузлом Східного кластеру, куди входять дев’ять сусідніх громад.

Головні пункти майбутнього плану:

– Його планують розмістити на ділянці близько 7 гектарів поруч із теперішнім звалищем у Мені. Це буде інженерна споруда з ізоляцією, що виключає потрапляння відходів у ґрунт та поширення запаху.

– Паспортизовані звалища у Мені, Блистові та Покровському закриють, засиплють ґрунтом та озеленять.

– Громада зможе заробляти кошти, приймаючи на сортування та переробку відходи з інших населених пунктів кластеру.

– Основний акцент залишається на роздільному зборі сміття, який у Менській громаді впроваджують з 2016 року.

Фінансувати масштабні зміни планують за рахунок інвестицій, міжнародних грантів та державних екологічних фондів. На розробку та затвердження остаточного документа у громади є рік.

Джерело: Менська міська рада go.mmedia.com.ua/82hD6D

«Менщина»/«Місцеві медіа»

Завантажити ще...
Ділися важливим, став запитання, обговорюй з редакцією! Надіслати повідомлення