Геннадій Примаков: “Зараз Мена на власних ресурсах тягне села”

Андрій Гапон
- Ситуація з селами непроста. Майже всі бюджети сільських рад громади – дотаційні.
На сьогоднішній момент, наприклад, у Феськівці по сільській раді нічим виплачувати заробітну плату. Доходів у них немає, ми зараз знімаємо із зарплати міської ради 22 тисячі гривень і передаємо їм. Проаналізувавши ситуацію, дійшли до того, що тій же Феськівці до кінця року не вистачає 700 тисяч “живих” грошей.
За бюджет розвитку в місті взагалі можна не говорити. Зараз всі кошти будемо залучати на виплату заробітних плат.
Деякі депутати відстоювали збереження робочих місць у селах. Ми їх зберегли. Тепер же нам просто нічим їм платити заробітну плату. Наприклад, касири у сільських радах, тепер уже не збирають податків, як раніше. Але вони залишилися на роботі і отримують зарплатню. А утримувати в.о. старост, секретарів та інших за рахунок міста – важкувато.
А зараз нам ще потрібно взяти у штат начальника управління культури, начальника управління освіти, інших спеціалістів, і щоб до Нового року не просто прийшли люди, а щоб уже все передали на баланс громади, провели тендери, тощо. Але ми не маємо можливості навіть цих людей прийняти на роботу.
Влада нас просто кинула, обіцяних коштів ми так і не отримали. Що робити, питав навіть у народних депутатів. Однозначну відповідь ніхто не дає, мовляв може область допоможе чи район, потерпіть до Нового року…
До об’єднання таких проблем не було, бюджет був самодостатнім. Зараз я навіть лишню ручку боюсь купити, бо не знаю що буде завтра. І така ситуація не тільки у нас. У Козельці, наприклад, та сама історія. Як вирішуватимемо дану проблему, навіть не знаю, будемо щось думати.