Жителі Менщини дізналися, як знайти інформацію про своїх предків та скласти “родове дерево”


Як знайти інформацію про своїх предків та скласти “родове дерево” розповіла жителям Менщини Галина Ярова, наша землячка (з Величківки), доцент Київського національного університету імені Шевченка.

Галина Гуріївна знайшла своїх родичів до 11 покоління, тож мала чим поділитися з учасниками зустрічі.

В її розповіді чергувалися історії з власного життя та конкретні поради пошуку інформації. Пані Галина повідала про установи, до яких треба звертатися, про книги, з яким варто ознайомитися… Розповіла про традиції наших предків, тодішні соціальні класи й звичаї, адже для пошуку необхідно знати хоча б основи історію своєї країни та краю. А ще вона озвучила місцеві прізвища, які траплялися їй в історичних джерелах в ході пошуку.

Також на зустрічі виступила завідувачка районним відділенням ДРАЦСу Лариса Попович, яка розповіла, як можна отримати інформацію про предків прямо в Мені (за останні 75 років). У чернігівському обласному архіві, до речі, можна знайти інформацію навіть за 18 сторіччя.

Зустріч була організована учасниками проекту “Менщина туристична” та пройшла в інформаційно-туристичному центрі в районній бібліотеці 11 лютого. Відвідало її понад 30 чоловік.

“Менщина” пропонує до перегляду відеозапис та до прослуховування аудіозапис зустрічі

Відео

Аудіо

Відео та аудіо “Менщини”

Фото “Менщини туристичної” https://www.facebook.com/groups/176945459392517/


0 Comments