Заходи по вшануванню пам’яті Олександра Шумейка


Минають п’яті роковини від дня загибелі учасника антитерористичної операції на території Донецької області Олександра Шумейка.

У Киселівці 2 серпня об 11.00 відбудуться меморіальні заходи біля місця поховання Героя, а наступного дня, 3 серпня, відбудеться вшанування його пам’яті о 10.00 на алеї Героїв у Мені.

Народився Олександр Шумейко 24 вересня 1982 року у селі Митченки Бахмацького району Чернігівської області. Вже в 1988 році його сім’я переїхала до міста Щолкіне Ленінського району АР Крим, де Сашко і пішов у перший клас.

У Причорномор’ї родина проживала до 1993 року, а потім повернулася в Киселівку. Тут у віці одинадцяти років Олександр пішов до п’ятого класу Киселівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У 2000 році закінчив Киселівську ЗОШ І-ІІІ ст.

Після закінчення школи юнак вступив на заочне відділення Чернігівського інституту економіки та управління за спеціальністю “Фінанси”. Одночасно з навчанням Олександр працював рятувальником у Києві.

Строкову службу в армії воїн проходив у військовій частині “Десна” від весни 2002 до осені 2003 року. Здобувши вищу освіту, у 2007 році Олександр одружився. Разом зі своєю дружиною переїхав на постійне місце проживання до Автономної Республіки Крим. Там влаштувався на роботу рятувальником. У Криму проживав до 2014 року.

У зв’язку з військовим переворотом та незаконним референдумом Олександр повернувся на батьківщину. Працював рятувальником у відділенні Менської 10-ї державної пожежно-рятувальної частини.

11 лютого 2015 року Шумейко Олександр був мобілізований до лав збройних сил України за власним бажанням. Загинув 3 серпня 2015 року на бойових позиціях у Дзержинськ поблизу Горлівки, що на Донеччині.

22 вересня Героя було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Джерело: міськрада https://bit.ly/3hQQpIb


0 Comments