За спалювання листя передбачено штраф до 1360 гривень


За інформацією Менського відділу поліції

Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: статей 9 та 12 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, Закону України “Про благоустрій в населених пунктах”, пункту 9 Правил благоустрою території міста Мена та забезпечення в ньому чистоти, порядку, утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків.

Третього вересня притягнуто до адміністративної відповідальності за спалювання сміття жительку міста Мена. На неї складено адміністративний протокол за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який в той же день направлено на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Менської міської ради.

Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) передбачено накладення штрафу на громадян від 20 (340 грн.) до 80 (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 (170 грн.) до 20 (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850 грн.) до сімдесяти (1190 грн.) неоподатковуваних мінімумів.

Опублікувала Каріна Шаповаленко


0 Comments