Юрист: “Користування заблокованими сайтами не заборонене законодавством”


“Менщина” поцікавилася у юриста Михайла Бугрима, чи є порушенням закону користування заблокованими сайтами (“Вконтакті”, “Однокласники”…) через VPN-сервіси? Ось яку відповідь отримали:

“У першу чергу слід почати з того, що сама процедура блокування зазначених мереж не відповідає чинному законодавству, так як блокувати сайти за українським законодавством може виключно суд. Тому провайдери цілком обґрунтовано можуть звертатися до суду і оскаржувати таку процедуру. Однак виникає колізія між правовими актами, внаслідок чого практика судів буде зовсім неоднозначною. Вирішити таку колізію може Конституційний Суд, визнавши рішення РНБО неконституційним. Але в сучасних реаліях я сумніваюсь, що таке можливо.

Стосовно VPN-сервісів, то це цілком законне програмне забезпечення, за користування яким не передбачено жодних санкцій. У початковій редакції рішення про блокування не йшла мова про якісь виключення щодо цього, і на сьогоднішній день не вносилося ніяких змін, тому українці можуть вільно користуватися “ВК” та іншими сайтами через VPN.

Наразі передбачені лише санкції для провайдерів за відмову блокувати відповідні інтернет-ресурси.


0 Comments