Яке місто стане центром північно-східного району Чернігівської області?20 грудня у Чернігові проходила конференція з теми “Реформування субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою. Від історії до сьогодення”.
Представники обласної та районної влади, об’єднаних територіальних громад, експерти, обговорювали питання, що стосуються зміни меж районів.
“Сьогодні прийняття рішення про реформування субрегіонального рівня не відворотне. Адже дублювання повноважень між громадами та районною владою, конкуренція повноважень та функцій   призводять до того, що є потреба в цих питаннях робити наступний крок у реформуванні влади на районному рівні”, – зазначила Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС.
“РДА, ОДА і будь-які органи влади повинні мати власні повноваження, а не бути системою “матрьошок”. Райони будуть, райдержадміністрації будуть, а райрад, можливо, не буде», – зазначив Юрій Ганущак, експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні. На його думку, Чернігівська область може стати “пілотною” для впровадження реформи субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою.
“Дискусія може бути лише на тему, яке місто стане центром північно-східного району  (від редакції: Мена та Корюківка – основні претенденти). А щодо центрів інших трьох районів, то тут однозначно Чернігів, Ніжин та Прилуки”, – наголосив Юрій Ганущак.
За інформацією Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування
Нагадаємо, 8 листопада у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про зміну меж районів Чернігівської області. Якщо закон приймуть, то в області буде 4 райони замість 22-х (детальніше https://goo.gl/tQ8eKs ).


0 Comments