Виборча комісія визнала депутатом Менської міськради Ірину Нестеренко. Депутатство Олени Гамениці під питанням


Учора, 4 січня, Менська виборча комісія зібрала засідання на якому менянка Ірина Нестеренко подала заяву про свою згоду на депутатство і комісія зареєструвала її депутатом міськради.

Нагадаємо, що 22 грудня на пленарному засіданні сесії міськради була зачитана постанова виборчої комісії про відмову Ірини Нестеренко від депутатства (відповідно до її заяви) і постанова про реєстрацію депутатом міськради Олени Гамениці, яка після цього приступила до виконання депутатських повноважень.

Коли Ірині Нестеренко показали її заяву про відмову від депутатства та завила, що цієї заяви вона не писала, і що навіть почерк не її.

Це ви можете побачити на відео Сергія Трегубенка

Хто написав заяву наразі невідомо.

“Менщина” підготувала хронологію епопеї з “заміною” депутатів міськради для тих, хто хоче розібратися в деталях ситуації.

20 листопада депутат Менської міської ради Олег Небера, обраний від Радикальної партії, написав заяву про складання депутатських повноважень. Тоді секретар Менської міської виборчої комісії Людмила Северінова пояснила нам наступне:

“У нас є список черговості кандидатів у депутати, які брали участь у виборах до Менської ОТГ. Якщо один депутат складає свої повноваження, його місце (за згодою) має зайняти особа, яка є першою у відповідному списку кандидатів. Оскільки мандат, що звільнився, є квотою Радикальної партії Олега Ляшка, то і вибирати треба саме по цьому партійному рейтингу, найвище у якому зараз стоїть Ірина Нестеренко. Однак, кандидат має право відмовитися від депутатського мандату, і тоді черга переходить до наступного, і так далі” https://goo.gl/71ZtpP

Пізніше вона повідомила:

“Найвище у партійному списку Радикальної партії знаходилась Ірина Нестеренко, за нею розташовувалась Надія Гаврись. Однак, обидві жінки написали заяви про вилучення з відповідних списків черговості кандидатів. Далі черга дійшла до Олени Гамениці, яка вже дала попередню згоду. Найближчими днями відбудеться засідання Менської міської виборчої комісії, яка має прийняти відповідну постанову. На черговій сесії Менської міської ради представник комісії зачитає цю постанову та вручить новоспеченому депутату посвідчення” https://goo.gl/sYDEDn

22 грудня на пленарному засіданні сесії міськради Людмила Северінова передала депутатам постанову виборчої комісії про реєстрацію депутатом Олени Гамениці. Секретар міськради Юрій Стальниченко зачитав постанову депутатам і Олена Гамениця приступила до виконання депутатських повноважень https://goo.gl/wwsm3r

3 січня відбулося засідання виборчої комісії, на якому Людмила Северінова пояснила, що до пленарного засідання сесії міськради (яке відбулося 22 грудня) вона особисто поговорила з багатьма членами виборчої комісії, і що вони були згодні з рішенням замінити Олега Неберу, який склав повноваження, на Олену Гаменицю.

Також вона повідомила, що особисто говорила з Іриною Нестеренко, яка згідно зі списком кандидатів в депутати Радикальної партії йшла після Олега Небери, що питала, чи хоче вона бути депутатом. Ірина Нестеренко, мол, відповіла їй: “Ну, не знаю… Чи можна відмовитися?”. Людмила Василівна відповіла їй, що можна.

Ще Людмила Северінова розповіла, що особисто поговорила з Надією Гаврись, яка йшла по списку після Ірини Нестеренко. Та, мол, відповіла, що депутатство їй не треба і вона буде писати заяву про відмову.

Через деякий час після цього Надія Гаврись передала заяву про відмову особисто їй, а заяву Ірини Нестеренко про відмову передали їй в міськраді.

За словами Людмили Северінової, оскільки терміново скликалося пленарне засідання сесії міськради, то вона вирішила без зібрання засідання виборчої комісії самостійно підготувати й передати на сесію постанови виборчої комісії про припинення повноважень депутата Олега Небери, про відмову Ірини Нестеренко і Надії Гаврись від депутатства та про реєстрацію депутатом Олени Гамениці.

Юрист, помічник народного депутата України Валерія Давиденка Микола Торбєєв, який був присутній на засіданні виборчої комісії, пояснив, що згідно з законодавством, якщо депутат написав заяву про складання повноважень, то виборча комісія має зібрати засідання і прийняти рішення про припинення повноважень депутата, а потім прийняти рішення про обрання депутатом наступного кандидата зі списку. Після цього – повідомити кандидата, що його обрали. Якщо кандидат відмовиться від депутатства, то виборча комісія має зібрати засідання і прийняти рішення про припинення повноважень вже цього депутата, обрати наступного і повторювати процедуру доти, доки якийсь кандидат дасть згоду на депутатство.

Послухавши пояснення Людмили Северінової та поради юриста виборча комісія прийняла видала постанови про припинення повноважень депутата Олега Небери та про визнання депутатом Ірини Нестеренко https://goo.gl/dXSBhc

4 січня виборча комісія знову зібрала засідання. На цьому засіданні Ірина Нестеренко подала заяву про свою згоду на депутатство і комісія зареєструвала її депутатом.

Згідно з законодавством, дане рішення комісії мають зачитати на пленарному засіданні сесії міськради і новообраний депутат приступить до повноважень. Наступне пленарне засідання сесії міськрада планує провести 11 січня.


0 Comments