Вітаємо зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем козацтва, Днем створення Української повстанської армії, Днем захисника України та Днем народження “Менщини”!


Згідно з розповсюдженою легендою, мешканці столиці Візантії Константинополя під час облоги військами полянського князя Аскольда в молитві звернулися до Божої Матері. Свята Богородиця з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Слов’янські війська так і не взяли місто. Вражений князь Аскольд ніби то прийняв християнську віру. Найцікавіше те, що даний факт в історії мав місце, але тоді візантійці відбилися від русичів так званим “грецьким вогнем” (горючою сумішшю).

В цей день на Менщині в багатьох селах відзначають Храмове свято. Святкові богослужіння пройдуть в Березні, Дягові, Синявці, Макошиному, Куковичах. До речі, до нашого часу на території Менського району збереглися дві дерев’яні (у Дягові та Синявці) та одна кам’яна (у Березні) Покровські церкви.

З виникненням у XV столітті козацтва Покрова стала найбільшим святом. І головним храмом на Січі став Свято-Покровський храм. Після знищення Запорізької Січі ікона Пресвятої Богородиці переїхала на Кубань разом з козаками. З 1999 року свято Покрови відзначається як свято Українського козацтва.

Під час Другої світової війни на теренах України була створена Українська повстанська армія, що боролася за незалежність нашої держави. Датою заснування армії є 14 жовтня 1942 року, тож цього дня відзначають День УПА.

З 2015 року відзначається День захисника України. Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович мотивував вибір дати 14 жовтня для Дня захисника України історичною традицією вшанування українського війська на Покрову.

Також 14 жовтня 2011 року в інтернеті з’явилося інтернет-видання “Менщина”.

У замітці використана інформація Менського районного краєзнавчого музею імені В. Ф. Покотила та “Вікіпедії”


0 Comments