Віктор Захарченко: “Інколи дивовижні речі навколо нас відбуваються тільки тому, що ми робимо це самі”


27 листопада у новому приміщенні редакції “Менщини” відбулось “Чаювання” з одним із співзасновників інтернет-видання, очільником футбольного клубу “Авангард”, засновником спільноти “Менський футбол”, організатором “Вуличної ліги” та керуючим партнером міжнародного інвестиційного фонду Віктором Захарченком.

Віктор Захарченко народився в смт Талалаївка. Переїхав до Мени, де навчався у школі Леніна. Ще в школі вперше став учасником “Холмс-шоу”. Вступив до Чернігівського педуніверситету, де отримав червоний диплом на фізико-математичному факультеті : “Після навчання три кафедри пропонували мені аспірантуру. Та я відмовився. Наука – це доволі нудно, як на мене”.

У студентські роки почав грати в футбол на дорослому рівні. Перша команда, в якій грав Віктор, команда села Куковичі, друга – “Кульбаба” і тільки потім “Авангард”.

Працював на заводі “Менський сир” оператором комп’ютерів. У цей час вирішив спробувати писати статті для інтернет-видань. Перша стаття Віктора у 2002 році була про розважальні ігри. Далі почав писати про різні сервіси, які тільки-но з’являлися в Інтернеті: “Моя заробітна плата на той час на заводі складала $60, а за статтю мені заплатили одразу $50”. Тоді ж він почав писати статті про розвиток інтернету у різних країнах, брав участь у журналістському конкурсі. Паралельно у 2002-2005 роках працював учителем фізики та інформатики у Лісківській школі. Працюючи на різноманітні інтернет-видання, дійшов до формату власної контент-агенції, у якій працювало 7 чоловік, що писали статті та новини.

З 2006 року агенція стала частиною холдингу, у рамках якого Віктор продовжив розвиток бізнесу та переїхав до Москви: “Я переїхав задовго до того, як наші народи перестали бути братніми. 24 серпня завжди приходжу на роботу у вишиванці. Я не збираюся змінювати паспорт. Був і залишаюся українцем”. Після переїзду не порвав зв’язку із домом – наразі він є очільником команди “Авангард”, засновником спільноти “Менський футбол” та одним з ініціаторів створення “Вуличної ліги”: “У 2018 році у “Вуличній лізі” взяли участь 52 команди. Я зацікавлений, щоб їх було якомога більше”.

У 2011 році Віктор Захарченко з Сергієм Лавським заснували видання “Менщина”: “Це платформа для рівноправного спілкування. Місце, де кожен може висловити свою думку. Медіа перестає бути одностороннім”.

Віктор одружений, має сина, якому 8 років: “Малий нещодавно “захворів” на футбол. Тренується по п’ять разів на тиждень. Завжди навчаю сина, що треба любити справу, якою займаєшся. Віктор сам щотижня грає: “Футбол – найкраща емоційна розрядка для мене”.

Пряма мова Віктора Захарченка:

– Намагаюся читати 100 книжок на рік. На момент нашої зустрічі вже прочитав 96 книжок за 2018 рік, йду за планом третій рік поспіль. Читаю книги трьох типів: про футбол, про керування організаціями та майстерність спілкування та художню літературу.

– Дуже хочу видати книгу про футбол. Разом з журналістом Сергієм Бондаренком ми пишемо її прямо зараз. Книга буде про відомого футболіста київського “Динамо”. У планах видати наклад наступного року.

– Насправді я педант в усьому. Не дуже люблю сюрпризи. Люблю все контролювати. Інколи сам страждаю від того. Просто звик, що все в моєму житті залежить лише від мене.

– Більшість справ не потребують багато коштів, а потребують багато бажання.

– Для мене важливо, щоб мій син мною пишався. У нас незмінна колискова вже багато років “Їхав козак містом”.

– Хочу побувати в США, Великобританії, Сингапурі, Кореї та Японії. Подобається Європа середніх за розмірами містечок, де збереглася культура та традиції країни.

– Інколи дивовижні речі навколо нас відбуваються тільки тому, що ми робимо це самі. Цю тезу вважаю своїм кредом у житті.

– Я ніколи не переставав бути українцем. Вітчизну і улюблену футбольну команду не обирають. Багато чого зараз залежить від людей, які живуть не в Україні, але залишаються українцями. Я намагаюся зробити, що в моїх силах для того, щоб місто, де я виріс, стало кращим.


0 Comments