Відповіді на питання про комп’ютерний томограф


Нещодавно “Менщина” публікувала інформацію про те, що комп’ютерний томограф, який придбали минулого року, пройшов необхідні тестові випробування і після закінчення карантинних обмежень послуги КТ будуть доступні для проведення планових досліджень пацієнтам, в тому числі жителям інших районів (https://bit.ly/3c26Bnl).

У коментарях читачі цікавилися про вартість послуг та дискутували щодо КТ та МРТ (магнітно-резонансний томограф), мовляв, що краще. Відповіді на ці питання дізнавалися у голови Менської РДА Валерія Щукіна та генерального директора Менської ЦРЛ Григорія Разнована.

Валерій Щукін: “Менська лікарня уклала пакети послуг з Національною службою здоров’я України. У деяких пакетах включена послуга КТ, таким чином у випадку, наприклад, інсульту, пацієнту буде проведено обстеження безкоштовно. Якщо ж пацієнту треба зробити обстеження, яке не входить до пакету послуг, які відшкодовує НСЗУ, послугу треба буде сплачувати самостійно.

Вартість постуг КТ можна дізнатися на сайті Менської ЦРЛ (http://menahospital.org.ua/index.php?id=392&tp=2).

Щодо вартості консультацій. На державному рівні прийнято наступний алгоритм: у разі, якщо пацієнт хоче одразу потрапити на прийом до вузького спеціаліста, минаючи прийом до сімейного лікаря, то він має можливість звернутися напряму, але на платній основі. Якщо ж ви отримаєте направлення від сімейного лікаря, то консультація буде безкоштовна”.

Григорій Разнован: “Коли обирали, який апарат купувати: КТ чи МРТ, враховували низку чинників, залучали спеціалістів до обговорення.

Так, послуги, які надає КТ і МРТ дуже схожі. Для прикладу, при лікуванні інсультів, КТ та МРТ мають майже рівнозначну вагу. Вартість МРТ в рази вища, так як і вимоги до встановлення. Тому, було вирішено придбати саме КТ, так як він оптимальний для нашого регіону”.


0 Comments