Відділ культури міськради не відповів – “за” чи “проти” присвоєння зоопарку імені Геннадія Полосьмака


Відділ культури Менської міської ради повідомив, що питання присвоєння Менському зоопарку ім’я його засновника Геннадія Полосьмака належить до компетенції засновника та трудового колективу зоопарку, і що варто залишити це питання за депутатами Чернігівської обласної ради.

Також “Менщина” просила дати коментар щодо перейменування директора зоопарку Зінаїду Максименко, але вона відмовилась відповідати, пославшись на зайнятість. Запропонувала звернутися до неї пізніше.

Нагадаємо, що “Менщина” отримала декілька повідомлень з пропозицією ініціювати присвоєння Менському зоопарку ім’я його засновника Геннадія Полосьмака. Ми провели опитування читачів. Дану пропозицію підтримало 149 осіб.

Після цього ми надіслали звернення з проханням розглянути питання перейменування зоопарку до Чернігівської обласної ради, адже зоопарк є власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області. Від їх імені повноваження власника здійснює Чернігівська обласна рада. Відповідно до делегованих власником повноважень, зоопарк підпорядкований Чернігівській обласній державній адміністрації. Управління Зоопарком здійснюється спеціальною адміністрацією, яку очолює директор.

Облрада перенаправила звернення до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації. Департамент розглянув наше звернення, звернувся до адміністрації зоопарку і повідомив нас про наступне:

“За результатами розгляду повідомляємо, що відповідно до чинного законодавства та пунктів 3.4, 3.10 “Положення про Менський зоологічний парк загальнодержавного значення” https://goo.gl/K3zdFp перейменування установи належить до компетенції його трудового колективу. Відповідно до листа Менського зоопарку, було проведено збори колективу, на яких розглянуто питання про присвоєння Менському зоопарку звання імені Геннадія Полосьмака. За результатами зборів пропозицію щодо присвоєння звання зоопарку колективом закладу одноголосно не підтримано”.

При цьому в Положенні, на яке посилається адміністрація зоопарку, не вказано, у чиїй компетенції знаходиться перейменування закладу.

Оскільки питання перейменування отримало широкий резонанс у Менській громаді, а зоопарк є важливим культурним та туристичним об’єктом громади, “Менщина” направила аналогічне звернення у відділ культури та туризму Менської райдержадміністрації. Ми отримали відповідь, що на засіданні ради відділу культури та туризму було одноголосно підтримано дану пропозицію. Чи були відділом прийняті якісь кроки по вивченню даного питання та втіленню пропозиції в життя, нам невідомо.

“Менщина” звернулася до відділу культури Менської міської ради з проханням також висловити свою позицію щодо пропозиції присвоєння зоопарку імені Геннадія Полосьмака.


0 Comments