Валерій Щукін: “Менська ЦРЛ має отримати статус лікарні інтенсивного лікування”
За результатами оцінки регіональної комісії, 2 проекти, заявлені Менською райдержадміністрацією, мають великий шанс на фінансування за рахунок державного фонду регіонального розвитку в 2019 році (детальніше – goo.gl/kJxTyN). Голова Менської РДА Валерій Щукін детальніше розповів про проекти та необхідність їх реалізації, а також висловив свою думку щодо того, чому проекти міської ради не отримали високих балів за свої проекти.


Валерій Щукін: “Подані адміністрацією проекти мають стратегічне значення для розвитку нашого району на роки, а, може, й на десятки років вперед. В майбутньому, із впровадженням адміністративно-територіальної реформи, Менський район має стати одним з чотирьох центрів укрупнених районів та центром госпітального округу області.


Для цього нам необхідно відповідати високим вимогам і стандартам. Наша лікарня має отримати статус лікарні інтенсивного лікування. Для цього заклад повинен бути обладнаним комп’ютерним томографом (КТ) або магнітно-резонансним томографом (МРТ).


Після детального аналізу було визначено, що для нашого населення більш необхідним є КТ. Наш проект передбачає придбання апарату комп’ютерної томографії для раннього виявлення злоякісних новоутворень, туберкульозу та діагностики інших складних захворювань у жителів Менського та сусідніх районів, загальна вартість проекту – 12 млн. грн. (8 млн. грн. – кошти ДФРР, 4 млн. грн. – місцевий бюджет).


Так як у лікарні існує дефіцит медичних кадрів, ми подали проект, який сприятиме створенню умов для залучення молодих, перспективних працівників. Це побудова 6-ти квартирного будинку. Загальна вартість проекту складає 5 млн. 412 тис. 800 грн. (кошти ДФРР – 4 млн. 330 тис.200 грн., місцевий бюджет – 1 млн. 82 тис.600 грн.).


А щодо того, що проекти міської ради не пройшли, то моя думка така: дійсно, подані проекти корисні, але ж при оцінюванні регіональною комісією враховується комплекс чинників. В тому числі і позитивний досвід реалізації проектів у минулих роках.


На жаль, майже по кожному з реалізованих міською радою проектів відкриті кримінальні провадження, або ж допущені суттєві порушення при проведенні тендерних процедур (наприклад, по реконструкції дитячого садка «Сонечко»). Мабуть, це і стало однією з причин відмови”.


Реалізація проектів буде здійснюватись після проходження оцінки комісії Мінрегіону та розподілу коштів державного фонду регіонального розвитку Кабінетом Міністрів України.


0 Comments