В Менському санаторії “Остреч” проживає 62-є українців із зони АТО


Переселенців з Донбасу, які наразі тимчасово проживають в приміщенні санаторію “Остреч”, відвідали державні представники нашого міста з метою дізнатися, в яких умовах вони знаходяться та чого потребують.

I2YvQcHeEp8

Всього вихідців зі сходу країни в приміщенні санаторію проживає 62-і особи станом на 8 жовтня.

В основному це молоді жінки з дітьми та восьмеро пенсіонерів. Всього дітей налічується 34, з них 21 – дошкільного віку та 14 – шкільного.

Їхнє перебування на території санаторію “Остреч” сплачує Міжнародний Фонд на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Діти шкільного віку від 1-го до 8-го класів ходять до Менської районної гімназії, одинадцятеро – школярі молодших класів.

Батьки діток дошкільного віку планують влаштувати їх до дитячого садку.

Половина дітей вже пройшли медичний огляд, інших дітей також чекає обстеження у лікарів.

Всі переселенці живуть в новому корпусі санаторію, де стоять пластикові вікна. В старому приміщенні вікна утеплені.

Керівництво санаторію почало опалювати приміщення, ще не на повну потужність, але батареї вже не холодні.

Та доки опалювальний сезон не настав, жінки просять обігрівачі. З гарячою водою проблем нема.

Майже всі жіночки з малолітніми дітьми залишилися без домівок та роботи, яких спочатку відправляли у відпустку за свій рахунок, потім заочно по телефону звільняли, а трудові книжки залишилися в роботодавцях.

Зараз є дві жінки, які можуть працювати поваром та згодні на будь-яку роботу.

П’ятеро пенсіонерів звернулись до управління Пенсійного фонду по виплаті пенсії.

Жінки мали змогу задати питання, які їх турбують, всім представникам держслужб, які були присутні.

Двоє чоловіків приїхали з окупованої території навідати свої сім’ї та просять допомоги в пошуку для них роботи, будь-якої, адже за проживання в санаторії коштів заплатити у них нема, а вони хочуть залишитися зі своїми сім’ями тут.

Жінки розказали, що потребують юридчної консультації з питань виплати допомоги по догляду за дитиною, по працевлаштуванню.

Діти і дорослі також потребують психологічної допомоги.

Є дітки, які займались в своєму повсякденному житті творчістю, відвідували гуртки та мають бажання продовжити навчання й надалі.

Зокрема їх цікавлять заняття в музичній школі, танцями, гімнастикою.

Відкритим є питання вечірнього підвозу дітей до території санаторію, адже робочий автобус санаторію в останнє за день приїздить на територію санаторію близько 15-ї години.

Найбільш необхідним для життєдіяльності переселенців залишається верхній зимовий одяг для дітей та дорослих, взуття, засоби гігієни, дитяче харчування, памперси.

Одягом переселенцям допомагають співробітники Менського райцентру соцслужби для сім’ї, дітей та молоді.

Ще необхідні дев’ять письмових столів для дітей, які навчаються, для зручного виконання домашніх завдань, та стільки ж настільних ламп у вечірню годину.

На цю зустріч зібралися представники державних служб Мени, зокрема з управління Пенсійного фонду, управління праці та соцзахисту населення, районної центральної лікарні, Центру зайнятості населення, районного центру соцслужби для сім’ї, дітей та молоді, управління МНС та інші.

Також переселенців відвідав перший заступник голови Менської райдержадміністрації Геннадій Примаков, був присутній нинішній директор санаторію “Остреч” Володимир Пашковський.

Зустріч закінчилась тим, що представники держслужб, Геннадій Анатолійович та директор санаторію Володимир Орестович посприяють в усій необхідній допомозі українцям з Донбасу.


0 Comments