У Менському інклюзивно-ресурсному центрі обстежили понад 150 дітей


Нещодавно Менський інклюзивно-ресурсний центр переїхав у нове, відремонтоване приміщення. Ремонт приміщення відбувся за допомоги Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) — https://bit.ly/3WxcAIF

“Менщина” вирішила дізнатись детальніше про те, які діти відвідують Менський інклюзивно-ресурсний центр, з яких громад приїжджають до інклюзивно-ресурсного центру, а також, які педагоги працюють з дітьми.

На ці та інші питання “Менщині” надала відповідь директорка Менського інклюзивно-ресурсного центру Ольга Скосир:

“Станом на сьогодні за 2022 рік в ІРЦ обстежено 159 дітей з особливими освітніми потребами. Корекційно-розвиткові послуги (заняття з системного психолого-педагогічного супроводження дітей з особливими освітніми потребами у процесі навчання та виховання) отримують 70 дітей з Менської громади. Решта – діти з інших громад. Вік дітей дуже різний від 2 до 18 років.

До нас привозять дітей з різних громад та населених пунктів. Це не тільки з сусідніх для Мени міст (Корюківка, Сновськ, Семенівка, Березни, Холми, Короп), але навіть з Чернігова та Новгород – Сіверського. Окрім того, відповідно до нашого Положення, батьки (або особи, які їх замінюють) можуть звернутися в будь який інклюзивно-ресурсний центр і тому до нас звертаються за допомогою люди з будь-якої громади або міста на території України за попереднім записом.

Всі спеціалісти центру мають спеціальну освіту за фахом “Інклюзивна освіта. Корекційна педагогіка”. Наразі в інклюзивно-ресурсному центрі з дітьми з особливими освітніми потребами займаються 5 фахівців (консультантів) — два логопеди, дефектолог, практичний психолог та реабілітолог.

Корекційно розвиткові заняття з дітьми з ООП проводяться два або три рази на тиждень. Слід зазначити, що тривалість та періодичність занять проводиться залежно від освітніх потреб дитини, її психофізичного розвитку та можливостей.

Окремо варто зазначити, що всі корекційно-розвиткові заняття з дітьми надаються центром безкоштовно”.


0 Comments