У Мені можна зробити бустерну дозу вакцини


У Менському Центрі вакцинації можна отримати бустерне щеплення від COVID-19

Його можуть отримати усі громадяни, котрі вже пройшли попередньо повний курс вакцинації.

Бустерну дозу вколють усім бажаючим дорослим, незалежно від віку. За інформацією директорки КНП «Менський центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталії Корнієнко, головне – щоб від моменту отримання другого щеплення минуло від шести до дев’яти місяців, медики це будуть перевіряти.

Третє щеплення здійснюють вакцинами Pfizer та Moderna.

Отримати їх можна у Центрі вакцинації в Мені (у приміщенні Центру дозвілля молоді за адресою: м. Мена, вул. Героїв АТО, 10). Графік роботи ЦВН: з понеділка по суботу, з 9 год. до 12 год.

Медики надають можливість організованого, масового процесу вакцинації працівників. Мобільна бригада готова виїхати й вакцинувати їх групами.

Джерело: міськрада https://bit.ly/3zUGj3i

Довідково. Бустерну (ревакцинальну) дозу вводять для закріплення тривалішого захисту організму проти коронавірусу, адже з часом ефективність вакцин знижується. Наприклад, ефективність захисту вакцини Pfizer проти інфікування COVID-19 за шість місяців після щеплення другою дозою знижується до 47%. А втім, захист від госпіталізації залишається доволі високим — 93%.

Попередні дані досліджень показують, що бустерна доза посилює ефективність вакцини та забезпечує кращий захист від нового штаму «Омікрон».

Додаткову дозу роблять для кращого захисту людей, які через стан свого здоров’я (перенесену операцію або захворювання) мають ослаблений імунітет порівняно з іншими. Тож для таких людей третє щеплення є додатковим, а четверте — бустерним (джерело: “Громадське” https://bit.ly/3qs4t27 )


0 Comments