Через повінь у Макошине звільнили старосту селищаНа фейсбук-сторінці “Макошине”, люди почали викладати фото підтоплених будинків та вулиць села.

“Менщина” намагалась зв’язатись зі старостою селища Романом Коваленком, але він на наші дзвінки не відповідав протягом 3 днів.

За коментарем щодо ситуації, яка трапилась у селі та як її будуть вирішувати, ми звернулись до Менського міського голови Геннадія Примакова:

“На території Макошине знаходиться шлюзова споруда, яка не перебуває на балансі міськради (кому належить невідомо). Коли головою сільради був Валерій Кравцов (начальник відділу ЖКГ міськради) то на селі була людина, яка здійснювала нагляд за водою та доповідала щодня про рівень води. Тому раніше, коли було відомо, що рівень води значно підіймався, голова сільради використовував машини із землею та засипав дамбу.

Цього року Роман Коваленко заявив, що води буде небагато та перейматись щодо цього не варто.

У суботу, 7 травня, староста зателефонував та повідомив, що через насип (що знаходиться на “Індії”) до села не надходить вода та зазначив, що ситуація не критична і використовувати техніку не потрібно.

Того ж дня ми разом з Олегом Неберою, заступником міського голови, приїхали перевірити рівень води, який на той момент був у нормі (до насипу вода не доходила). Але про шлюзову споруду староста нічого не повідомив.

Вже в понеділок мені вдалось приїхати на дамбу та побачити, що у людей підтоплює хати. Потім виявилось, що вода піднялась на 20 см. Люди, які там живуть вирішили, що дамбу засипати не можна, бо вода не вийде назад.

Відповідальності з себе не знімаю, але в першу на подібну проблему мав реагувати староста селища. Сьогодні зранку я його звільнив.

Зараз у Макошине створена спеціальна комісія, яка буде визначати суму збитків по кожній підтопленій хаті та відповідно до цього місцева влада буде приймати рішення.

Щодо призначення нового старости, то про це я ще буду говорити з людьми, його будуть обирати жителі села.


0 Comments