У дягівській церкві рельсу хочуть замінити на дзвони


Валентина Непрон: "Грошей на дзвони ще не здавала, але обов’язково здам"
Валентина Непрон: “Грошей на дзвони ще не здавала, але обов’язково здам”

У Дягові ініціативна група селян на чолі з Іваном Антоненком вирішила допомогти місцевому храму – до Великодня придбати комплект нових дзвонів із самої Києво-Печерської Лаври.

Від рельси боліло серце

Декілька років тому Іван Іванович вже допомагав церкві – зварив на купол великого залізного хреста – ще досі стоїть. А цією зимою, в черговий раз слухаючи, як гудить рельса, яку використовували замість дзвонів, вирішив – так далі бути не може.

– Це непорядок, – каже Іван Антоненко, – я від церкви недалеко живу і мені все добре чути, так ще коли по покійнику дзвонять, то терпіти можна, але як на свято, то просто серце болить і кров’ю обливається. Я по життю людина така, що порядок люблю в усьому і ця рельса мені просто жити не давала.

Батюшка хотів, але не вірив

– Поговорив з місцевим батюшкою Віталієм, що він думає по цьому питанню. Так він сказав, що вже давно мріє, щоб хоча б одного дзвона купити, але не вірить, що колись такі гроші знайдуться. Адже один дзвін коштує не одну тисячу гривень, а комплект, на який ми замахнулися – 37 тисяч. Це сам батюшка телефонував і у святій Лаврі дізнавався.

Чоловіки думають, а жінки роблять

– Поділився своїм болем з сестрою (вона зараз у Чернігові живе), так вона як підхопилася і каже: “Давай щось робити, давай я тобі кажу!”. Ну, давай, то й давай. Розповів про свою ідею односельцям – ті підтримали. Бутенко дав п’ять тисяч, дві тисячі дав Павленко, ще місцеві підприємці по тисячі дали. А сестра багато односельців знає у Чернігові, тих, які повиїжджали, то вони більше шістнадцяти тисяч назбирали. Зараз залишилось лише тисяч дві-три зібрати і можна їхати по дзвони у Київ.

До Великодня у храмі буде обновка

Якщо небайдужі люди ще трішки допоможуть – на Великдень у храмі лунатиме вже новенький комплект дзвонів. Є бажаючі, які дотепер ще грошей не здали, але хочуть долучитися.

Дзвіниця храму в Дягові
Дзвіниця храму в Дягові

“Весною прокидається не лише природа, а й духовний потяг людини до прекрасного та вічного. Всі ми колись станемо перед Богом, хоч бідний, хоч багатий, тому особисто мені на добру справу грошей ніколи не було шкода” – сказав один із місцевих благодійників.


0 Comments