Стіни Менського Будинку культури вражені грибком


Микола Охонько

На першому поверсі Будинку культури після нещодавнього ремонту проблем не помітно, а от на другому поверсі зовсім інша ситуація: плями на стінах, обсипана штукатурка і аромати затхлості.

Грибок проникає всередину будівельних матеріалів і руйнує їх. Таку ж руйнівну дію має і на здоров’я відвідувачів проблемного приміщення. Дуже страждають дихальні органи. Результатом тривалого перебування у проблемному приміщенні може стати бронхіт, пневмонія, трахеїт і навіть бронхіальна астма. Тривалий час перебування у приміщенні, ураженому цвіллю, негативно позначається на опорно-руховій системі, стані зубів. Також відвідувачів може нудити, тягнути на блювоту. Вони можуть почуватися дуже виснаженими. Про це розповів головний спеціаліст міського управління Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Володимир Ящик виданню
20minut https://goo.gl/SduArz

За словами начальника відділу культури районної державної адміністрації Олександра Карпенка, причинами проблеми являються протікання старої покрівлі, дощі під час ремонту даху і погана вентиляція приміщень. Після заміни покрівлі проблема протікання зникла. В 2017 році було зроблено ремонт першого поверху, на 2018 рік планувався ремонт другого, на який, за попередніми підрахунками, мало піти близько 50 тисяч гривень.

На даний момент на другому поверсі ніяких заходів не проводиться, крім занять борців. За словами Олександра Петровича, тренер борців Дмитро Коноваленко у безвиході, оскільки в спортзалі стадіону проводиться ремонт, а інші інстанції відмовили, звернувся до них із проханням надання місця для тренувань; температурний режим і все інше борців влаштувало.

Наразі триває процедура передачі Будинку культури з балансу райради на баланс міськради.

Стосовно наслідків дії “грибка” начальник відділу культури Менської міської ради Світлана Шелудько обізнана. За її словами, це дуже серйозна проблема, вирішення якої не може очікувати. Зараз ведуться оціночні роботи масштабності проблеми з розрахунками фінансових затрат на ремонт.


0 Comments