Скільки коштує освіта у школах Менської громади та чи відображається вартість на успішності учнів?


Нещодавно “Менщина” писала про рівень успішності в школах Менської ОТГ. Так, у 10 з 15 шкіл відсоток успішності учнів нижче 50% (відношення кількості учнів, які завершили навчання в минулому році на 7-12 балів до загальної кількості учнів, які підлягали оцінюванню. Детальніше – http://bit.ly/33bwnk8). Тепер ми вирішили порахувати, скільки коштів виділяється на навчання 1 учня в кожній школі.

Для того, щоб учень отримав освіту, держава виплачує заробітну плату вчителям та оплачує витрати на утримання школи. Відділ освіти надав нам таблицю з витратами у 2018 році на кожну школу, а ми порахували загальну суму на утримання кожної школи у 2018 році та розділили цю суму на кількість учнів, які навчалися у цьому році (станом на 1 вересня 2018). Як виявилося, навчання 1 учня за рік у школі обходиться не менше, ніж рік навчання у престижному столичному ВУЗі. Та чи впливає це на їх рівень освіченості?

“Найдорожча” освіта в Менській громаді у Бірківці, Величківці, Семенівці та Ушні. Витрати на 1 учня в рік коливаються там від 52 тис. грн. до 55 тис. грн. При чому рівень успішності учнів в Ушнянській та Бірківській школах складають лише 41%. Величківка ж має відсоток успішності – 64%, а Семенівська школа має найвищий результат з шкіл ОТГ – 82%.

Більше 40 тис. грн. – витрати на 1 учня в Киселівській, Куковицькій та Лісківській школах, в яких відсоток успішності учнів “перевалив” за 50% тільки в Куковицькій школі – 64%, а от Киселівці та Лісках цей відсоток складає лише 30% та 29% – одні з найнижчих результатів серед шкіл громади.

Всі інші школи сіл громади фінансуються в середньому від 20 тис. грн. до 40 тис. грн. Тільки у Феськівської школи відсоток успішності складає 52%, у всіх інших цей показник нижчий.

Найменше витрат на 1 рік навчання 1 учня йде на Менські школи. Так фінансування на 1 учня за 2018 рік в гімназії обішовся в 20 тис. 634 грн., а в Шевченківській школі ще менше – 16 тис. 325 грн. – найменше з усіх шкіл ОТГ. Відсоток успішності в гімназії – 34%, а в шоклі Шевченка – 59%.

Переглянути таблицю з усіма витратами на школи Менської ОТГ, а також розрахунки про витрати на 1 учня можна за посиланням – http://bit.ly/33hUC0h.


0 Comments