Що робити, якщо на вас напала собака?


“Собі вдягни намордника”, “Не бійся, вона не чіпатиме, лише понюхає” та “Мій собака не кусається” — часто такі фрази можна почути від людей, чиї собаки гуляють без повідків та намордників.

hromadske на прикладі киянина, якому неподалік будинку пес розірвав руку, розказало, що робити у ситуації, коли на вас напала собака.

У Нацполіції кажуть, що в разі нападу собаки необхідно телефонувати “102”. Далі там вирішуватимуть: на місце приїде патруль чи викличуть дільничного. Патруль фіксує порушення і потім передає справу до того ж таки дільничного.

мінімальний штраф, який можуть стягнути з власника собаки — в межах 100-200 гривень. Якщо штрафуватимуть неодноразово, то тварину у власника можуть навіть відібрати. Якщо собака завдала серйозної шкоди здоров’ю або майну людини, то власника можуть притягнути й до кримінальної відповідальності.

Щоби власник собаки відшкодував потерпілому лікування, необхідно звертатися до суду. Однак гроші з нього зможуть стягнути лише в тому разі, якщо доведуть, що він справді є власником тварини.

“В цьому й полягає проблема, тому що в 90% випадків собака не зареєстрована, і довести в суді, що ця тварина належала тій чи іншій особі, вкрай важко. Людина може сказати: “Не знаю, вперше бачу цю тварину”, — пояснює адвокат Ростислав Кравець.

Адвокат каже, що головна проблема полягає в тому, що місцева влада не приділяє цій темі достатньо уваги. Правоохоронці не стежать за власниками тварин та не проводять з ними профілактичну роботу.

Кінолог Володимир Вань переконаний, що такими справами має займатися зоополіція (якої в Україні поки немає) або принаймні профільний відділ поліції. Його працівники мають стежити за подібними ситуаціями та доводити справу до суду, щоб господар собаки ніс відповідальність.

Детальніше – hromadske https://bit.ly/3pFyEQO


0 Comments