Сергій Скороход: “У вартість зупинки входить не тільки сама зупинка, а і податки та полуги з доставки, демонтажу і встановлення”


Нещодавно “Менщина” писала про автобусні зупинки, які міська рада планує встановити по Мені та селам Менської ОТГ(детальніше – http://bit.ly/2Yx0ktU). Після цього, ми порівняли ціни зупинок у селах з цінами на сайті Prom.ua (http://bit.ly/2Pe0x22). У коментарях читачі обурювалися високій вартості зупинок.

Начальник інвестиційного відділу міської ради Сергій Скороход звернувся до “Менщини”, щоб пояснити вартість та актуальність даного проекту.

“Вартість зупинок у селах коливається в межах 50 тис. грн. До цієї суми входить сама зупинка (аналогічні за параметрами на prom.ua коштує від 25 тис. грн.) , доставка маніпулятором – 6 тис. грн., 20% податку, решта – демонтаж та встановлення.

Щодо зупинки у Макошине. В центрі селища вже була зупинка, її демонтували і встановили нову. А стару зупинку, яка ще в нормальному стані, трохи пізніше встановлять на в’їзді у Макошине.

Щодо самого проекту. У цьому році держава виділила 7 млн 150 тис. грн субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ. Для того, щоб освоїти ці кошти, ми маємо подавати проекти, які погоджує Міністерство регіонального розвитку.

В цьому році ми подавали проекти на купівлю сміттєвоза, реконструкцію освітлення, ремонт доріг, ремонт каналізації у Макошине, а також проведення водопроводу до “чугаївки”. Але останній проект не підійшов за вимогами, тому у липні ми мали терміново подати новий проект.

На нараді виконкому міськради було вирішено подати проект на реконструкцію автобусних зупинок, так як і до міської ради і до старост неодноразово зверталися жителі з проханнями встановлення автобусних зупинок. Зупинки орієнтовані не тільки на пасажирів міської маршрутки, адже через Мену проходять як мінімум 65 рейсів. Вартість проекту закладали таку ж як і на водопровід, щоб не втратити кошти субвенції.

У планах було встановлення навісу та побудова залу очікування на автостанції. Але даний проект передбачає капітальне будівництво, на що виділеної суми не вистачало. Тому, плануємо такий проект реалізувати у наступному році”.


0 Comments