Що вигідніше: продавати землю підприємцям чи давати в оренду?


На останній сесії Менської міськради перед депутатами постало питання – що краще: продавати землю підприємцям (під магазини) чи давати в оренду?

На думку голови комісії міськради з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи Надії Абдрахімової, для міста вигідніше здавати землю в оренду. Існує думка, що якщо підприємець отримає землю у постійну власність (купить), то буде за нею краще оглядати. За словами Надії Миколаївни, це не завжди так, окрім того, що деякі підприємці купують землю по заниженій ціні (нижчій від ринкової), так ще і не дбають про благоустрій своєї території. Також вона прислала у редакцію фото декількох магазинів, власники яких викупили земельні ділянки.

Також з питанням “Що вигідніше: продавати землю чи давати в оренду?” ми звернулися до секретаря міськради Юрія Стальниченка. За його словами, кожну ситуацію треба розглядати окремо:

– Наше завдання – щоб бізнес, як один з елементів розвитку нашого міста, також розвивався. Рішення про те, чи продавати землю, чи здавати в оренду приймають депутати.

На мою думку, тут кожен випадок є індивідуальним і потребує вивчення. Якщо підприємець бажає викупити ділянку, де він вже тривалий час працює і надалі планує розвивати свій бізнес, то можна і продати, чому б і ні.

Якщо брати матеріальну складову, яка надходить лише від оренди чи продажу землі, то дійсно оренда вигідніша для міського бюджету. Але знову ж таки, якщо оренда не дасть можливості створити нові робочі місця і підприємець просто не схоче розбудовувати свій бізнес на орендованій землі, а продаж дасть таку можливість, то можливо вигідніше продати.

Тут кожну ситуацію треба розглядати окремо. Є, наприклад, ділянки, які заростають бур’яном і нічого з ними не роблять. А є власники магазинів, які вже десятки років працюють, гарно себе зарекомендували, вважаються одними з кращих підприємців у місті, то чому б їм і не продати. Не виключено, що наміри таких людей – саме розвиток свого бізнесу, що створить додаткові робочі місця.

Фото Надії Абдрахімової


0 Comments