Самоізоляція. Як правильно це робити


Менське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту із іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування.

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (після консультації телефоном).

Самоізоляція потрібна, якщо:
– очікуєте результатів тесту на коронавірус COVID-19;
– близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19;
– нещодавно повернулися із провінції Хубей КНР, Ірану, Північної Кореї, окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт, Венето) або з інших країн, про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України, – навіть, якщо у вас відсутні симптоми.

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції.

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Повідомте лікаря про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатися у першу чергу за допомогою.

Якщо ви проживаєте із сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватися окремою ванною та туалетом, а також готувати їжу та харчуватися окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, вологе прибирання поверхонь. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Ізолюйте себе від домашніх улюбленців.

Попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтеся послугами доставки з дистанційною оплатою.

Якщо виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми.

Якщо під час самоізоляції з’явилися симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.


0 Comments