Різдво тепер святкуватимемо у грудні


Православна Церква України (ПЦУ) відтепер відзначатиме Різдво у грудні за Григоріанським (Новоюліанським) календарем. Таке рішення ухвалили сьогодні, 24 травня, під час засідання архієрейського собору в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври, передає кореспондентка “Суспільного”.

На собор приїхали з усієї України понад 50 архієреїв. Спершу відбулась загальна молитва та заупокійна молитва за воїнів. Далі почалось обговорення та погодження нового календаря. Напередодні священослужителі у своїх громадах проводили обговорення, чи готові відзначати прихожани ПЦУ свята в інші дні.

Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята: Покрова на 1 жовтня, Водохреще на 6 січня і Миколая на 6 грудня.

Але це не стосуватиметься Великодня та Трійці.

“Новоюліанський календар — є той календар, який був створений на початку двадцятого століття на основі сучасних досліджень і був схвалений якраз 100 років тому”, — прокоментував рішення про запровадження в ПЦУ Новоюліанського календаря митрополит Білоцерківський, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій (Зоря).

За його словами, зараз цим календарем користуються 10 православних церков. І ПЦУ до них долучатиметься.

Раніше стало відомо, що рішенням Архирейського Синоду УГКЦ з 1 вересня переходить на Григоріанський (Новоюліанський) календар і церква святкуватиме Різдво 25 грудня, оголосив у лютому Блаженніший Святослав.

Джерело: https://bit.ly/43pGDom


0 Comments