Прощена неділя. Що треба казати? Вибачення, подарунки та СМС


Напередодні Великого посту, 17 березня, відзначається Прощена неділя. Традиційно в цей день прийнято просити прощення у Господа і всіх оточуючих.На Прощену неділю прощення просять, милосердні справи творять. Цього дня треба обов`язково пробачати, а якщо образа була велика, кажіть: «Бог пробачить».

Цього дня людям слід пригадати всі образи спричинені близьким, і вибачитися за них від щирого серця. Попросити пробачення за всі скоєні образи, аби очиститись перед Великим постом від усякої скверни.

Прощення між рідними і знайомими відбувається увечері, люди говорять один одному: «Пробач мене, якщо я в чому перед тобою винен».
За традицією просять вибачення і у покійних.

Не можна на прощену неділю вживати горілки.

У церквах на Літургії звучить Нагірна проповідь, а на вечірній службі всі люди, які прийшли до церкви, від усієї душі просять прощення в знайомих і незнайомих, у священика, у Бога… Стають на коліна і священики, просячи прощення в народу. Це дуже зворушливе, світле свято…

У наш час можна надіслати СМС-ку з текстом «Пробачте мені!», «Пробачте!», можна слати «усмішки» зі знаком запитання.

Можна сказати «пробач» у вигляді подарунка. Усі люди люблять одержувати подарунки, нехай навіть дрібні. Купіть ображеній вами, але близькій і дорогій, людині, якийсь подарунок. Це може бути дрібничка. Можна обійтися без слів, просто підійти, простягнути шоколадку… Усе буде зрозуміло.

Способів попросити пробачення – величезна кількість. І близькі одне одному люди доволі швидко знаходять прийнятний одне для одного спосіб примирення.

Але не забувайте, що в основі кожного «пробач» має лежати щире каяття.

«Якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний, а якщо не будете прощати людям гріхи їхні, то й Отець ваш не простить вам провин ваших» — Біблія (Матв. 6,14-15)

Джерело: blog.tut.ua


0 Comments