Про фуршети в туалеті, застаріле обладнання, відсутність змін та інші реалії менської дискотеки


Автор Дмитро Назаренко. Фото Владислава Блецка

Нещодавно відвідав дискотеку в районному Будинку культури. До цього не заходив туди роки з три.

Підходжу до каси.

– Доброго вечора, скільки коштує квиток?

– Доброго, 5 гривень.

Купую та заходжу до середини. Майже нічого не змінилося. Були ми ще меншими, пам’ятаю, мріяли про те, що на нашу районну дискотеку колись все ж таки завезуть нормальний звук та світло. Бачу, що мрії так і залишилися мріями.

Проходжу по дискотеці, людей мало, більшість сидить на підвіконні. Немає відчуття того «суботнього» свята, котре колись тут панувало.

Вирішив розібратися, чому ж все так? Чому нічого не змінилося? Чому немає ніяких нововведень? Чому молодь пасивна?

Менська дискотека
Менська дискотека

Менська дискотека
Менська дискотека

Апаратура не оновлювалась з 2003 року

Людей на дискотеку ходить все менше

Через деякий час завітав до дирекції Будинку культури.

Керівник дискотеки, він же діджей, Сергій Куліш розповідає:

– Так, дійсно ситуація сумна, молодь вже не та. Якщо раніше у всіх був інтерес до того, щоб потанцювати, то зараз все змінилося. Людей мало, якщо колись щосуботи тут було не менше 200 чоловік, то зараз інколи і 100 не набирається.

– Скажіть, а технічне забезпечення дискотеки, звук та світло коли оновлювалося?

– Уже дуже давно, в 2003 році. І про покращення поки що нічого не чути.

– А яка апаратура зараз є?

Сергій Олексійович починає перераховувати на пальцях:

– Комп’ютер (дуже старий), 2 колонки (після багаторазових ремонтів), підсилювач, мікшерний пульт та блимавка (світломузика). Думаєте якби в Будинку культури була нова звукопідсилювальна техніка, то ми б не використовували її для дискотеки? Звісно що використовували би, мені самому приємно працювати на нормальній апаратурі. А так, що маємо тому і раді.

Покращення фінансування не передбачається

Дискотеку проводить Будинок культури, який підпорядковується райдержадміністрації, тому питання про фінансування пішов задавати керівнику відділу культури та туризму райдержадміністрації. Наразі обов’язки керівника відділу виконує Віра Бельченко.

– Віро Михайлівно, скажіть, чому не фінансується дискотека? І чи є хоча б на майбутнє які-небудь проекти для покращення її рівня?

– Ви знаєте, це болюче питання. Я постійно подаю звіти по роботі закладів культури, так ось там є пункт «проблеми закладів», у якому ми постійно пишемо «необхідно оновлення звукопідсилювальної техніки та ремонт фасаду Будинку культури», але культура у нас фінансується в останню чергу. Тай й про яке покращення фінансування можна говорити, якщо уже почали обмежувати «захищенні статті», тобто витрати на воду, електроенергію…

– Ціна на дискотеку – 5 гривень, скажіть, з яких міркувань її встановлювали?

– Та хіба це зараз гроші? 5 гривень навіть мало для того, щоб окупити ті наслідки, що спричиняє молодь під час дискотеки.

Плитку зі стін позапихати в унітази

Розмову підтримує завгосп Будинку культури Сергій Бакута:

– Це ж страшне, що вони тут роблять, ходімо я вам покажу.

Веде мене по коридору Будинку культури і показує на відірвані та побиті панелі стін.

– Оце наша молодь, оце дискотека, – пояснює.

Йдемо далі, заходимо в жіночій туалет.

– Це про що треба думати, щоб повідривати плитку зі стін і позапихати її в унітази?! Пісуари порозбивали, всі до єдиного крана зламали, світильники над дзеркалами покрали…

Виходимо з туалету.

– А гляньте на стелю, це все їх шампанське, кока-кола та пиво, – показує на стелю, яка дійсно уся в чорних плямах. – І це ще не повний список злодіянь дискотечників. Тому ми й закрили туалет. Такі гроші вгатили, зробили капітальний ремонт, а молодь за два роки його розгромила. Тепер будуть без туалету.

Чесно кажучи, мені стало соромно за молодь, хоча я теж відношусь до цієї категорії. Невже культурність нашого молодого населення деградує?

Дівчата дебоширять більше за хлопців

Одного разу заходжу до жіночого туалету, а там дівчата закрились у кабінці і над унітазом п’ють шампанське та закусують шоколадкою

Для того щоб впевнитись у своїх здогадках, йду до директора Будинку культури.

– Наталіє Кузьмівно, скажіть, невже молодь дійсно себе так погано веде?

– Ой, це страшне. Роблять, що хочуть. У нас дискотека не обмежена по віку. Ходять люди від 13 років і до 25. Так старші ведуть себе більш культурно, деякі навіть допомагають вгамувати неспокійну молодь. Дівчата, до речі, зараз хуліганять більше за хлопців. Одного разу заходжу до жіночого туалету, а там дівчата закрились у кабінці і над унітазом п’ють шампанське та закусують шоколадкою. Якщо раніше 80 відсотків дебоширів – це були хлопці, а 20 – дівчата, то зараз навпаки. Куди ділась їхня честь та гордість? Я думаю це все – виховання батьків.

“Ото стануть в кружок і щось там роблять”

До розмови приєднується техпрацівник Надія Іванівна:

– А пляшок скільки… це ж ховайся! Після дискотеки десятками виносимо. Звісно кожного не вслідкуєш, що він там несе під курточкою, та й по сумках у дівчат ми не маємо право лазити. А вони, що хочуть, то і несуть: і пиво, і горілку, і слабоалкогольні напої, і шампанське. Ото стануть в кружок і щось там роблять. До них підходжу, а вони розливають по 100 грамів. Питаю, що ви робите? А вони на мене з “короткими”, да ще й з такими, що я і не чула.

– Оце таке виховання, – продовжує. – Ще й права свої відстоюють. Вони знають, що ми не маємо права у них нічого відбирати, цим і користуються. Максимум, що ми можемо зробити, вивести із дискотеки і не впустити більше. Кого ловимо так і робимо та хіба ж за всіма вслідкуєш?

– Скажіть, я ж пам’ятаю раніше і міліція була на дискотеці, і шкільні вчителі приходили? Що, зараз цього вже немає?

– Ну міліцію ми вже давно на дискотеці не бачили, а вчителів і тим паче.

Висновок один – молодь розпустилась, немає контро-лю, роблять що хочуть.

Наталія Кузьмівна продовжує:

– Уже ж дали приміщення, встановили мінімальну ціну, так ведіть себе нормально. А хто говорить, що ми маємо якусь виручку с дискотеки, помиляється. Можу запевнити, наша районна дискотека, поки що збиткова.

Що від дискотеки хоче молодь

Поговоривши з керівництвом Будинку культури, я провів анонімне опитування на сторінці в соціальній мережі “ВКонтакті”. Запитав у менської молоді: «Чому ви ходите на дискотеку?» і запропонував декілька варіантів відповідей. В опитуванні взяла участь 91 людина. Ось його результати:

1. «Мені сумно вдома» – проголосувало 44 людини, з них – 27 дівчат.
2. «Щоб випити алкоголю, відірватися по повній» – 16 людей, з них – 8 дівчат.
5. «Розгромити стіни Будинку культури, розламати жіночий туалет, наробити шкоди» – 12 людей, з них – 6 дівчат.
3. «Люблю потанцювати на дискотеці» – 7 людей, з них – усі дівчата.
4. «Із-за коханого (коханої)» – 7 людей, з них – 3 дівчини.
6. «Щоб зустріти другу половинку» – 5 людей, з них – 3 дівчини.Міліція знає, але не завжди встигає

Так, ситуація неприємна. Так чому ж немає контролю? Прямую з цим питанням до райвідділу міліції.

Зустрівся з інспектором охорони громадського порядку Владиславом Дем’яненко, який на той час займав цю посаду.

– Владиславе Олександровичу, скажіть, а чи знаєте ви про ситуацію на місцевій дискотеці? Знаєте, що молодь веде себе погано? Туалет розгромили, проносять спиртні напої.

– Так, я знаю, що молодь веде себе так не тільки на дискотеці. Стосовно туалету звернень не було, тому і не знаємо. Міліція патрулює «базарчики» і інші території, де молодь може незаконно вживати спиртні напої. І іноді до дискотеки просто не встигаємо доходити.

Після нашої розмови в райвідділі пообіцяли взяти дискотеку на особистий контроль. Що ж, побачимо.

Я думаю рано ще ставити крапку на цій темі.

Отож, що ми з’ясували:

Молодь все рідше ходить на дискотеку. Обладнання там старе. Дискотека збиткова. Покращення фінансування з бюджету не передбачається. Умови на дискотеці також не найкращі, навіть туалет закритий. До погіршення умов доклали і продовжують докладати руки деякі з відвідувачів дискотеки. Працівники закладу та правоохоронці не справляються з наведенням порядку.

Що робити, залишити все як є, чи пробувати змінювати? Якщо змінювати, то що саме?

Ми запрошуємо усіх небайдужих подумати над цими питаннями і висловити свою думку тут, на сайті газети “Менщина”, “ВКонтакті” або “Одноклассниках”.


One Comment

  1. Згодна з автором матеріалу: дійсно, та атмосфера “суботнього свята” уже померла і просто так вона не повернеться. Років 5-7 тому всі ми були трошки іншими. Соцмережі займали в нашому житті відсотків 20%, школярі й студенти ходили на дискотеку, бо нічого іншого й не було. Зараз люди, яким 15-18 років надивилися серіалів, де їхні однолітки живуть крутим життям, танцюють в крутих клубах під сучасну музику. Їм хочеться так само, а що бачать вони на менській дискотеці? Совковий, обшарпаний інтер”єр, стару апаратуру…тоска одна. От і “розширюють свідомість”, хто як може. Звичайно, це деградація…
    А що можуть сказати працівники БК, грошей там дійсно нема. Очевидно, що нічого не зміниться, доки за це не візьмуться бізнесмени, люди, які хочуть і можуть зробити дискотеку привабливою для молоді, а не просто, “для звітності”. Наскільки я знаю, у інших райцентрах є і клуби, і кафе, і молодим людям є куди піти. Ніде в місті, а тим більше, в райцентрі нема такої “тоски”, як у Мені. дуже прикро і соромно це визнавати, але це так. Якби були умови для комфотрного відпочинку, сучасна музика, якісний звук, то збиралося б і 300 людей.