Позиції міської ради, районної ради та адміністрації, щодо закриття пунктів “швидкої” у Макошине та Бірківці


Нещовно стало відомо, що планують закрити пункти швидкої у Бірківці та Макошине. Коментар з цього питання надали медичний директор КНП “Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Валентина Луценко (http://bit.ly/2Sk6z1H) та керівник закладу Ігор Даниленко (http://bit.ly/2Uucqnz).

Так, за словами Ігоря Валентиновича, всі пункти можуть функціонувати і надалі, якщо міська влада фінансуватиме 2 пункти, на які у зв’язку з реформою, тепер не вистачає коштів на фінансування.

5 лютого Менська міська рада опублікувала відео (http://bit.ly/39bhZvj), в якому міський голова Геннадій Примаков повідомив, що того ж дня міськрада, хоч і не була офіційно повідомлена про скорочення працівників бригад швидкої в Макошине і Бірківці, а тільки отримала звернення від депутатів міськради та в.о. старости Бірківського старостинського округу, домовилась про зустріч із керівником обласного центру екстреної медичної допомоги Ігорем Даниленком.

Геннадій Примаков: “Сам наказ на вивільнення 2 станцій на території ОТГ був виданий ще 30 грудня 2019 року. Лише 5 лютого ми дізнаємося про те, що 8 фельдшерів та 8 водіїв скорочують. Під час зустрічі з Ігорем Даниленком ми залишили офіційний лист звернення, щодо роз’яснення даної ситуації і запропонували можливі шляхи вирішення даної проблеми. Ми прийняли рішення стосовно недопущення закриття цих станцій. Після обрахунків ми зможемо зібрати сесію і говорити з депутатами, стосовно виділення допомоги”.

Заступник керівника фінансового управління міськради Алла Нерослик: “Якщо ми приймемо рішення про співфінансування 2 пунктів для громади це обійдеться десь в 750-800 тис. грн. на рік по кожному пункту. Конкретні розрахунки Чернігів нам надасть в найближчий час. Якщо до 1 квітня не буде укладено офіційний договір, люди підуть під скорочення”.

За коментарями ми звернулися до керівництва районної ради та адміністрації.

Голова Менської РДА Валерій Щукін: “Менською РДА направлено лист до Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА та КНП ОЦЕМД та МК про можливість перегляду мережі пунктів швидкої допомоги, а також про можливість залишення пунктів на умовах співфінансування. Якщо нам нададуть відповідь, що співфінансування можливе, будемо розглядати це питання на сесії районної ради”.

Керуюча справами виконавчого апарату районної ради Вікторія Прищепа: “Третього лютого, після звернень старост та депутатів, районна рада надіслала звернення до обласного ОЦЕМД та МК, з проханням переглянути рішення про закриття 2 пунктів швидкої”.


0 Comments