ПОВІДОМЛЕННЯ ЧИТАЧА. “Чому Миколаївку називають “Дурні”?


Читач: “Доброго дня. Ось бачу в коментарях, що люди називають Миколаївку – “Дурні”. Ще в дитинистві таке чув і завжди було цікаво, чому їх так прозивають. Не підкажете?”

Від редакції. З матеріалів Менського районного краєзнавчого музею імені Покотила ми дізналися, що у кінці ХVІІ (1690 р.) селяни-кріпаки, втікаючи від поміщика з Дону (прізвище Донець) поселилися на правому березі Десни і заснували тут поселення Дурні.

На початку ХVІІІ ст. в селі було 24 двори, у 1858 р. – 80 дворів, 1897 р. – 162 двори і 1101 чоловік населення. За адміністративно-територіальним поділом село відносилось до Березнянської волості Чернігівського повіту. Втікачі не довго залишалися вільними і були приписані до Домницького монастиря, ставши казенними селянами.

Значна частина навколишніх земель, близько 800 га, належала царському генералу у відставці Дурневу. Можливо, і назва села пішла від прізвища генерала. Селяни, вважаючи назву села для себе образливою, звернулися до царя Миколи ІІ, аби селу дали іншу назву. Через деякий час указом царя село Дурні було перейменовано на село Миколаївка.

Джерело: https://bit.ly/2YB9nvO

—-
Відправити повідомлення “Менщині”
через сайт https://mena.org.ua/m/
через мобільний додаток https://bit.ly/2AUvG6f


0 Comments