Оксана Булавка: “Дефіцит районного бюджету майже втричі більший міського”


Нещодавно ми мали розмову з Менським міським головою Геннадієм Примаковим, де очільник громади розповів про нестачу коштів у міському бюджету та інше goo.gl/wYJLXR

Після цього “Менщина” звернулася до районного керівництва, щоб дізнатися їхню думку стосовно слів мера, адже той не раз зазначав про відмову району у допомозі фінансування громади. На наші питання відповіла начальник фінансового управління Менської райдержадміністрації Оксана Булавка. Далі діалог:

– Геннадій Примаков каже, що у районний бюджет надходять доходи сільрад громади, видатки тепер за міським бюджетом. Чи дійсно це так?

– В районний буджет надходить лише податок з доходів фізичних осіб і послуги реєстратора (зовсім невелика сума). Решта доходів ідуть у сільради. З 1 січня вищезгаданий податок буде надходити в міський бюджет. Однак там збільшаться і видатки, які фінансуються за рахунок цього податку.

– Чи даватиме держава додаткові кошти?

– На сьогоднішній день у громаді не збалансовані доходи місцевих рад і міста Мени. Десь вистачає коштів, десь – ні. Держава буде давати додаткові кошти при умові, якщо буде забезпеченість спрямування видатків на заробітну плату і енергоносії у сумі, не менше 90%. Кошти поки будуть надходити у районний бюджет. У нас по районному бюджету, цей відсоток витримується, навіть більше. Тому, скажемо так, ми маємо надію отримати дані кошти. Однак, на яких умовах нам їх дадуть, в таких умовах ми передамо їх у громаду. Чи дотримається відповідна пропорція у громаді, краще спитати у них.

– Геннадій Примаков говорить, що район не хоче допомагати громаді, мовляв ви об’єдналися, розбирайтеся тепер самі. Чи правда?

– На колегії голова райдержадміністрації Валерій Щукін сказав, що допомагати на сьогоднішній день з районного бюджету нічим. У нас також є заборгованість по заробітній платі, особливо страждають медичні працівники. Ми тільки сьогодні заплатили аванс за вересень. Другу половину вересня поки нічим платити. У нас по суті така ж сама ситуація, як і у міському бюджеті. При умові надходження додаткових коштів до Менського району, вони будуть розподілені за формулою.

– Як приймався районний бюджет?

– У сільських радах бюджети закладені на 8 місяців, бо були чималі залишки, по районному бюджету забезпеченість була 9 місяців. Коли ми давали дотацію сільрадам, ми, скажемо так, всіх вирівнювали під одну планку. Так, комусь на початку року дали кошти, комусь – ні. А тоді, самі розумієте, в процесі виконання бюджету хтось більше тратить, хтось менше. Наприклад, Феськівка дійсно сама проблемна. Там власних надходжень 300 тисяч гривень за рік, а місячний фонд виплати – 100 тисяч. Виходить вони самі на своїй території збирають податків для того, щоб заплатити зарплату протягом лише трьох місяців. Якщо візьмемо, наприклад, Слобідку, то там власних надходжень 380 тисяч, а місячний фонд – 20 тисяч.

– Голова громади каже, що у міському бюджеті не вистачає 8 мільйонів гривень. А як у районному?

– Правильно. А по району взагалі не вистачає 21 мільйон. Коли ми планували бюджет, держава казала ось ми вам даємо суму базової дотації, суму освітньої субвенції, медичної субвенції. Далі рахуйте самі, утримуйте, що хочете. Суму доходів нам ніхто не доводить. Ми самі порахували, що на території району зберемо таку то суму доходів. І коли склали всі доходи вийшло, що вони не покривають видатків. Ось і виходить дефіцит бюджету. Ну немає у нас стільки коштів, щоб утримувати всі установи у Менському районі.


0 Comments