Наталія Корнієнко: “Підписати декларацію з сімейним лікарем можна протягом року”. Список сімейних лікарів Менського району


З 2 квітня стартувала кампанія з вибору сімейного лікаря. Кожен громадянин може обирати, у кого лікуватися.

Щоб прояснити ситуацію, “Менщина” звернулася до головного лікаря Менського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Корнієнко:

“Для укладання договору необхідно прийти у реєстратуру, сказати, що бажаєте підписати декларацію з сімейним лікарем. Вам підкажуть, куди йти. Плануємо виділити кабінет (буде чи 14А, чи “Кабінет статистики”) на другому поверсі, де сидітимуть двоє працівників, які займатимуться лише прийманням людей для заповнення декларацій. Плануємо почати десь з 10-го квітня.

При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код. Якщо у сім’ї є дитина віком до 14 років, то необхідно принести свідоцтво про народження. Якщо хтось з членів сім’ї не в змозі сам прийти (за віком, наприклад), то він повинен написати заяву в довільній формі, яку хтось з членів сім’ї принесе до нас разом з паспортними даними (заяву нотаріально завіряти не треба).

Після внесення даних до декларації, працівник роздрукує зразок, який необхідно перевірити на відсутність помилок. Потім роздрукує ще один екземпляр. Пацієнт ставить власний підпис на обох деклараціях – один варіант залишається у лікарні, а інший видається пацієнту.

Якщо члени родини потребують різних лікарів (комусь потрібен невропатолог, а комусь кардіолог), то теоретично вони можуть обрати різних сімейних лікарів. Та доцільності й сенсу тут не буде. Адже сенс сімейного лікаря в тому і заключається, щоб знати хвороби всіх членів родини, щоб у майбутньому допомогти і розібратися у проблемах.

До свого сімейного лікаря можна буде записатися по телефону. Разом ви підберете зручний для прийому час. Це дасть змогу уникнути довгих черг. Надалі плануємо зробити електронний сервіс, за допомогою якого через комп’ютер можна подивитися самому, у який час вільний лікар. Звичайно, “жива” черга не зникне, але ми сподіваємося, що вона буде мінімальною.

Якщо з’являється необхідність звертатися до вузькопрофільних спеціалістів, наприклад, до окуліста, то сімейний лікар первинну допомогу зможе надати сам. Якщо ж треба поглиблена допомога лікаря іншої спеціальності, сімейний лікар надасть направлення до необхідного спеціаліста. Та можна звертатися і напряму.

Ажіотажу з підписанням декларацій робити не треба. Це можна зробити протягом року. І за цей час можна змінювати вибір лікаря необмежену кількість разів.

Сімейні лікарі зможуть прослідковувати стан здоров’я цілих поколінь родини, будуть краще орієнтуватися у спадкових хворобах, знатимуть, на що звертати увагу. На мою думку, це позитивні зміни”.

З інформацією про сімейних лікарів Менського району можна ознайомитися за посиланням https://goo.gl/a3vSJp

Відео каналу “Громадське. CN”


0 Comments