Наталія Корнієнко: “Прививка полегшує протікання грипу, але не вберігає від захворювання”


Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть: вірус A/Brisbane/02/2018 (H1N1), вірус A (H3N2), вірус, подібний на B/Colorado/06/2017, вірус, подібний на B/Phuket/3073/2013.

За словами головного лікаря КНП “Менського центру первинної медико-санітарної допомоги” Наталії Корнієнко, не буває так, щоб вакцина проти грипу включала всі абсолютно штами. Але в будь якому випадку прививка полегшує протікання грипу, але не вберігає від захворювання. Все залежить від того, як людина дотримується правил особистої гігієни, як харчується, утеплюється чи ні – від цього насправді залежить захворіє вона чи ні. У випадку хвороби, обов’язково треба звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Вакцину можна буде придбати в аптеках за власний кошт і отримати щеплення у свого лікаря. Також вакцину можна купити за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику: медпрацівників, учителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями.

Нагадаємо: щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких складають захворювання на грип та ГРВІ. Протягом минулого епідсезону від грипу померли 64 людини, із них 12 – діти віком до 17 років. Жоден з них не був щеплений проти грипу.

Рекомендації МОЗ по грипу та ГРВІ – http://bit.ly/36lm7bM.

Джерело – https://moz.gov.ua/article/news/cogorich-v-ukrainu-postavljat-piv-miljona-doz-vakcin-proti-gripu


0 Comments