Найбільше алкоголю і тютюну продають офіційно в Куковичах і Мені, найменше – в Садовому і Макошине


Сергій Крицький

Нещодавно “Менщина” порахувала і вже опублікувала, скільки підакцизних товарів: спиртних напоїв і тютюнових виробів, продається офіційно в Менській громаді https://goo.gl/5xPGaw Тепер ми проаналізували надходження в бюджет від продажу підакцизних товарів по окремим селам https://goo.gl/x3rSMo

На основі даних, отриманих у фінансовому відділі міськради (станом на 10 листопада 2017 року), ми вирахували, скільки в середньому кожний житель населеного пункту (включаючи немовлят) витратив на алкогольні та тютюнові вироби у цьому році.

Найвищий показник в Куковичах, тут кожен житель витратив 1380 гривень. На другому місці Мена – 1068 гривень. Найнижчий показник у Садовому – 79 гривень, на другому місці знизу Макошине – 178 гривень. Середній показник по громаді – 712 гривень з одного жителя.

Низькі показники говорять про те, що у селі або менше п’ють, або продавці алкоголю і цигарок не платять податків. Нагадаємо, що до місцевого бюджету надходить 5% від загальної суми продажу підакцизних товарів. Дуже впадають в очі низькі показники Макошине, вони у 8 разів нижчі, ніж в Куковичах, і в 6 разів нижчі, ніж у Мені. Чому в найбільшому селищі громади Макошине збирають таку малу суму податку на підакцизні товари? На це питання відповів голова Менської ОТГ Геннадій Примаков:

“Звісно тому, що підприємці ухиляються від його сплати. Це є дійсно проблемою, адже за відсутності належного контролю виникає великий тіньовий оборот. Всі хочуть жити краще, а от платити за це ми ще не навчились”.

Міський голова закликає купувати підакцизні товари тільки в закладах, у яких працює касовий апарат і вимагати чеки.


0 Comments