На Анатолія Гунька склали адмінпротокол щодо ймовірного конфлікту інтересів


Про це повідомляється на офіційному сайті НАЗК (Національне агенство з питань запобігання корупції).

За інформацією НАЗК стало відомо, що народний депутат отримав у подарунок годинник марки «Breguet» вартістю понад 10 000 доларів США від свого помічника.

Порушення, яке інкримінують Гуньку, скоєне до 24 лютого 2022 року.

У коментарі «Суспільному» Анатолій Гунько пояснив ситуацію та зазначив, що годинник був задекларований:

«Я подарунок офіційно задекларував, тобто все — питань не має. І тут НАЗК питає: ваш помічник вам подарував. Я їм пояснював, що мій помічник ще не був помічником моїм, тим більше він помічник на громадських засадах. Давав їм пояснення, ну, побачимо. Тому я не розумію, суд розбереться» (детальніше: https://bit.ly/3zQfP4x)

Довідково:

В Україні діють обмеження та чіткі правила щодо отримання подарунків посадовцями — чиновникам заборонено отримувати дорогі подарунки від людей, які не є їм близькими родичами.

Вартість одного подарунку для посадовця не має перевищувати один прожитковий мінімум, встановлений на день прийняття подарунка — зараз це 2600 грн.

Сукупна вартість подарунків держслужбовцю від однієї людини чи однієї групи людей протягом року не має перевищувати двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунок — тобто не більше 4 962 грн.

Якщо адміністративне правопорушення Гунька доведуть, його оштрафують на суму від 124 050 до 248 100 гривень, а подарунок конфіскують.

Джерело: https://bit.ly/3bqFV4K


0 Comments