Міськрада відреагувала на звернення людей щодо церкви МП


Серед проєктів, які виносяться на розгляд наступної сесії Менської міськради, є звернення депутатів до священнослужителів та прихожан парафій Української церкви московського патріархату на території громади.

У тексті йдеться про зміну канонічного статусу церкви та виходу з московського патріархату.

Юрій Стальниченко, секретар міськради, розказав деталі: “У міську раду надходять звернення від жителів громади, що на території громади функціонує церква московського патріархату.

Законодавчо ми не можемо втручатися у справи церкви і впливати на бажання прихожан, у яку церкву ходити.

Але, якщо є таке звернення, наша пропозиція – від апарату міськради звернутися від імені депутатів до священнослужителів і прихожан церков МП, які діють на території громади.

Текст звернення буде остаточно опрацьовано під час засідань постійних комісій і у випадку прийняття рішення буде надіслано старостам. Вони, у свою чергу, розмістять на дошках оголошень, у закладах культури. Можливо, будуть невеликі зустрічі, де це донесеться до відома.

Ми, можливо, розмістимо текст звернення на сайті.

Відділ документування надішле листи по парафіях по тих даних, які у нас є, до священнослужителів, якщо депутати приймуть рішення.

Ми не ведемо реєстрів церков. Вся інформація у Департаменті культури області.

Щоб висловити громадську позиції депутатів, ми запропонували офіційно звернутися до жителів громади.

У повноваженнях міськради немає повноважень заборонити діяльність якоїсь релігійної установи, якщо це не прийнято на законодавчому рівні.

Ми можемо лише звернутися до прихожан”.

Ми направили запит до Департаменту культури області, щоб дізнатися, скільки церков московського патріархату діють на території Менської громади.


0 Comments