Міськрада перевіряє законність розорювання землі між Куковичами й Макошине


У понеділок, 18 травня, працівники Менської міськради перевіряли, чи дійсно розорані пасовища біля Десни між Куковичами й Макошине. І чи розорана прибережна захисна смуга річки.

Раніше повідомлення про дані факти повідомляв еко-активіст макошинець Микола Охонько. Також повідомлення про дане розорювання публікувала фейсбук-група “Менщина – Екологія”. Учасники групи направляли до міськради на природоохоронних інстанцій звернення з проханням перевірити дані факти.

Виїжджали на місце розорювання заступник міського голови Максим Гайдукевич, начальник відділу земельних відносин міськради Павло Терентієв, староста Куковицького округу Віталій Чичкан та представники чернігівської землевпорядної організації “Техгеоінформ”. “Менщина” також була присутня на під час перевірки.

Виявили, що дійсно в цьому році були розорані деякі ділянки, на яких раніше росла трава. Крайні ділянки земель, ближче до дороги, засаджені люцерною, далі посаджений соняшник. Представники “Техгеоінформу” зробили заміри переораних земель. Такі послуги, як нам повідомили, обійдеться міськраді приблизно у 5 тисяч гривень.

На основі замірів землевпорядників, якщо будуть виявлені порушення, працівники міськради складуть акт перевірки й передадуть його Держгеокадастру, поліції та прокуратурі.

На полі зустріли керівника ТОВ “Куковицьке” Сергія Нужняка, який повідомив, що це все землі його компанії. Сказав, що немає чітких меж земельних ділянок і якщо виявиться, що помилково було переорано землю, яку орати не можна (пасовище), то компанія компенсує збитки.

Фактів розорювання прибережної смуги не виявили.

Учасники перевірки розповіли “Менщині”, що збитки за незаконне переорювання 1 гектару землі (пасовища) оцінюються приблизно у 1200 грн. Також компанія, яка переорала цю землю, має сплатити штраф розміром близько 800 грн, тобто загалом сплатити близько 2000 гривень. А щоб офіційно змінити вид угідь (з пасовища на ріллю) і обробляти землю законно треба витратити близько 5000 грн за 1 гектар.

Якраз під час перевірки на розораному полі працював трактор “стрекоза” – оприскував посаджений соняшник. Вітер розносив пил і речовину, якою оприскували, по окрузі.

Учасники перевірки припустили, що землю обробляють пестицидами (хімічними сполуками для боротьби зі шкідниками). Зробили зауваження трактористу про те, що у таку вітряну погоду оприскувати категорично заборонено. Сергій Нужняк сказав, що обробляють не пестицидами, а нешкідливими для навколишнього середовищами добривами.


0 Comments