Меняни відправилися на військові навчання


Сьогодні, 13 червня, розпочалися військові навчальні збори з питань формування батальйону територіальної оборони. Це частина експерименту, в ході якого на базі Чернігівської області мають сформувати бригаду територіальної оборони. З Менського району на збори поїде близько 150 чоловік.

За інформацією райвійськкомату, проходитиме навчання два тижні, до 26 червня, на військовому полігоні в Гончарівську.

Резервістів вчитимуть забезпечувати охорону державних об’єктів, працювати на блокпостах, боротися з диверсійно-розвідувальними групами й прикривати державний кордон. Також вони пройдуть медичну (надання першої допомоги), інженерно-саперну (підготовка укріплень, мінування та розмінування) й вогневу підготовку (стрільба з різних видів зброї).

Проходитимуть навчання як чоловіки й жінки, які раніше не служили в армії, так і з досвідом служби. З ними працюватимуть інструктори, які мають бойовий досвід.

– Це показовий експеримент, тому все має бути на високому рівні: умови проживання, харчування, навчання, – розповідає військовий комісар райвійськкомату Дмитро Дука. – Вживати спиртне на зборах буде не можна, та і навряд чи в учасників буде час і бажання це робити, зважаючи на програму тренувань.

На час зборів, учасникам нараховуватимуть зарплату за основним місцем роботи. Безробітним виплатять грошову компенсацію.

– Виплати незначні. Ці збори проводяться не для того, щоб хтось міг заробити. Головна мета – навчити людей військовій справі, особливо тих, які не мають досвіду служби в армії. Військовослужбовці цього батальйону захищатимуть Чернігівщину від ворогів у разі початку військового конфлікту, – пояснює головний спеціаліст відділення військового обліку і бронювання солдатів та сержантів запасу Сергій Чудецький.

– Учасників зборів ми будемо запрошувати на службу в резерві по контракту. Контрактники раз на рік проходитимуть навчання (терміном не менше місяця) по завчасно узгодженому графіку й отримуватимуть вищі грошові виплати за участь у зборах.

На фото: відправка першої партії резервістів, 13 червня. Фото Миколи Ляха


0 Comments