Менські підприємці, ветерани Афганістану та представники влади об’єдналися, щоб допомогти військовим


У понеділок, 17 березня, у райдержадміністрації відбулося засідання оперативного штабу по координації спільних дій щодо забезпечення стабільної ситуації в Менському районі.

Штаб було утворено ще 3 березня.

Начальник штабу – в. о. голови районної державної адміністрації Володимир Василенко. Членами штабу є представники районної та міської ради, військкомату, правоохоронних органів, служби з надзвичайних ситуацій, лікарні, підприємств, які відповідають за електроенергію та зв’язок.

На засіданні також були присутні представники групи підприємців, які організували збір ресурсів для армії (координатор групи Анатолій Скиба), а також представники спілки ветеранів Афганістану (керівник організації Микола Пустовойт).

За словами Володимира Василенка, представники штабу здійснюють постійне чергування і тримають ситуацію під контролем.

Військовий комісар Віктор Павлюк наголосив, що наразі обстановка стабільна. Панікувати не потрібно.

– Часткова мобілізація, яка була оголошена, стосується не усіх військовозобов’язаних, – пояснив він. – Військкомат вже повідомив тих людей, які можуть бути мобілізовані. Усього було повідомлено близько 200 жителів району. В основному будуть призивати військових запасу, які мають необхідні спеціальності.

Підприємці розповіли, що відвідали військовослужбовців, які знаходяться у Щорському районі. Дізналися, що їм потрібно. Частину з необхідного вже зібрали і передали військовим. Іншу частину ще збирають.

Ветерани Афганістану розповіли, що відвідали військових у Городнянському районі, також дізналися їх потреби і вже готують допомогу.

У різних військових батальйонах різні потреби – від шкарпеток і матраців до палива і запчастин. Продуктами харчування військові, поки що, забезпечені, суттєву допомогу їм надає місцеве населення.

Учасники зустрічі домовилися до завтрашнього ранку:

– Налагодити спільну координацію з військовими прикордонних районів. Це необхідно для того, щоб надавати допомогу більш злагоджено і ефективно.

– Спробувати налагодити координацію між ініціативними групами у інших районах, які також допомагають військовим.

– Дізнатися, чи є можливість використати для потреб військових запаси спецскладів, які знаходяться на території району.

– Оприлюднити банківський рахунок, на який усі бажаючі зможуть перерахувати кошти для потреб військових, які знаходяться на нашій території.


0 Comments