МЕНЩИНА ІСТОРИЧНА. Григорій Домненко — митець та журналіст із Ушні


Сьогодні, 20 травня, виповнюється 95 років із дня народження митця, уродженця Менщини Григорія Домненка.

Відомий художник і журналіст України, член спілки художників України з 1961 року, член спілки журналістів України з 1973 року.

Народився Григорій Аврамович 20 травня 1928 року в селі Ушня.

Закінчив Харківське училище прикладних мистецтв у 1949 року. Був учасником багатьох республіканських та зарубіжних виставок (Софія, Берлін, Бранденбург).

Працював, в основному, як художник-оформлювач, графік. Створив серії графічних робіт «Донбас індустріальний», «Земля, яку сходив Тарас», «Зачарована Десна».

Ілюстрував твори багатьох письменників, зокрема: Григорія Володіна, Геннадія Головіна, Григорія Кривди, Анатолія Мартинова, Олександра Чепіжного та інших. Виконував ілюстрації до творів Олександра Довженка.

Деякі роботи Домненка зберігаються у фондах Менського краєзнавчого музею.

Чимало картин знаходиться в експозиціях музею – «Десно моя!», «Ліхтар на березі річки Десни», «Річка Мена в Осьмаках», «Річка Десенка біля Максаківського монастиря», «Зимовий пейзаж», «Олексіївська церква в Мені», «Портрет Т. Г. Шевченка в молодому віці під час перебування в археологічній експедиції на Чернігівщині», «Ми повернулись, Україно!», «Довженко на Білій кручі» тощо.

Під час реекспозиції Менського краєзнавчого музею в 90-х роках, Григорій Домненко працював як художник-оформлювач експозицій.

Джерело: Менський краєзнавчий музей імені В.Ф. Покотила https://bit.ly/3IpL9e9


0 Comments