Менська лікарня виграла суд з міськрадою


28 травня відбувся розгляд апеляційної скарги Менської міської ради на рішення Чернігівського господарського суду щодо відмови у стягненні з Менської центральної районної лікарні майже 700 тис. грн.

Міськрада вимагала стягнути з лікарні кошти, бо вважає, що вона не правильно перерахувала податки – не до міського бюджету, а до районного. Суд відмовив у задоволенні апеляції, та зобов’язав міськраді виплатити судові витрати лікарні (близько 18 тис. грн.).

Головний лікар Менської ЦРЛ Григорій Разнован: “Відповідно до законодавства, Менська лікарня не порушує законів та рішень, прийнятих на сесіях міської ради. Колектив лікарні не радіє, що виграв суд. Лікарня обслуговує як жителів району, так і об’єднаної громади. Фінансування закладу недостатнє. Нам не треба судитися – це потребує витрачання державних коштів, часу, весь колектив тримає у напрузі – треба спільними зусиллями місцевої влади розвивати лікарню”.

Міський голова Геннадій Примаков не погоджується із рішенням суду: “Доходи бюджету Менської ОТГ на 2018 рік розраховані на основі фактичних надходжень за 2017 рік – сум податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами (зареєстрованими і місцезнаходження яких на території Менської ОТГ), із доходів платника податку у вигляді заробітної плати (ПДФО). Дані розрахунки погоджені із Менською РДА, Казначейством, Податковою службою.

В січні 2018 року Менська районна рада змінила місце реєстрації своїх установ для виведення вказаного податку за межі Менської ОТГ. Крім того, заклади охорони здоров’я, що зареєстровані і місцезнаходження яких на території Менської ОТГ, при перерахуванні ПДФО, порушуючи Бюджетний та Податковий кодекси, розподіляють суму податку між бюджетом Менського району і бюджетом Менської ОТГ на власний розсуд.

КЗОЗ “Менська ЦРЛ” у 2018 році сплачено ПДФО :
– на рахунок Менської ОТГ – 2 млн. 302 тис. 208 грн. 71 коп..;
– на рахунок смт Березна – 1 млн. 211 тис. 244 грн. 63 коп.;
– на рахунок Менського району – 221 тис. 711 грн. 61 коп.

КЗОЗ “Менська ЦРЛ” станом на 16 травня 2019 року сплачено ПДФО :
– на рахунок Менської ОТГ в сумі 1 млн. 13 тис. 686 грн. 67 коп.;
– на рахунок смт Березна – 423 тис. 235 грн. 53 коп. ;
– на рахунок Менського району в сумі 5400 грн.

КНП “Менський центр ПМСД” у 2018 році сплачено ПДФО :
– на рахунок Менської ОТГ в сумі 744 тис. 229 грн.46 коп.;
– на рахунок смт Березна в сумі 312 тис. 136 грн. 68 коп.”


0 Comments