Менська лікарня проводить безкоштовне лікування опіоїдозалежних осіб


Лікар-нарколог Анатолій Гетьман

Медперсонал наркологічного кабінету Менського поліклінічного відділення запрошують опіоїдозалежних осіб скористатися послугою замісної терапії.

Опіоїди дуже швидко приводять споживача до тяжкої психофізичної залежності з подальшою втратою психічного і фізичного здоров’я та смерті від передозування. Серед пролікованих в стаціонарі лише 25% утримуються від вживання нелегальних наркотиків 1 рік і більше. Вживання наркотиків обумовлює високий рівень кримінальної активності, сприяє поширенню ВІЛ-інфекції, гепатитів.

Замісна терапія є частиною комплексного лікування, що дає можливість не тільки вирішувати проблему залежності але й інші медичні, психологічні та соціальні проблеми з підключенням до реабілітації інших лікарів, психологів, соціальних працівників.

Перевагами такої терапії є високий відсоток ремісії та великий економічний і соціальний ефект. Лікування дозволяє ліквідувати синдром відміни, потяг до наркотику, покращити фізичний та психічний стан. А відмова від внутрішньовенного нелегального наркотику попереджає можливість зараження ВІЛ-інфекцією, вірусним гепатитом, бактеріями.

Замісна терапія є безкоштовною для пацієнта і проводиться амбулаторно. Хворий 1 раз у день приходить у лікарню та отримує необхідну дозу замісного препарату в таблетках.

Наразі під наглядом лікаря-нарколога Менської лікарні перебуває 14 хворих на наркоманію. Наймолодшому – 18 років. Найбільше хворих у віці 27-32 роки.

В цьому році 1 хворий засуджений до 3-х років позбавлення волі за збут наркотичних речовин. Три хворих після стаціонарного лікування в ЧПНЛ наркотики не вживають. Один наркозалежний лікувався амбулаторно анонімно, потім проходив відновлення в реабілітаційному центрі та працевлаштувався.


0 Comments