Менянин розповів, як реле напруги може захистити ваші електроприлади


“Менщина” поспілкувалась з Володимиром Самусем про актуальність та важливість використання реле напруги під час аварійних відключень світла, які вже стали буденністю для людей.

Володимир працював та отримував практичні навички у Менському РЕМі. Окрім того, працював за кордоном на зборі електричних підстанцій.

Наразі Володимир надає послуги приватного електрика як фізичним особам, так і підприємствам — https://bit.ly/3CBM8Fu

Нещодавно Володимир збирав кошти на кошти на бус для військових та зараз продовжує займатись волонтерством (детальніше: https://bit.ly/3vREtyQ).

— Чому людям важливо звернути увагу зараз на встановлення реле напруги вдома?

— Електротехніка на сьогоднішній день дуже чутлива до перепадів напруги, а тому відсутність боротьби з ними може спричинити для неї важкі наслідки, особливо під час аварійних вимкнень світла.

При відключенні електроенергії всі прилади вимикаються, а потім при відновленні всі разом вмикаються, у цей момент напруга може бути більше 260 вольт, що призводить до того, що техніка виходить із ладу.

Реле контролю напруги — це пристрій, здатний зчитувати параметри електричного струму та розривати електричне коло в той момент, коли показники вийдуть за межі заданого діапазону. Після того, як показники загальної мережі нормалізуються, пристрій автоматично замкне ланцюг і відновить живлення споживачів.

Сукупна вартість електроприладів, які можуть вийти з ладу через перепади напруги, у рази вища за реле.

— Чим реле напруги відрізняється від стабілізатора?

— Реле відключає, стабілізатор вирівнює напругу. Реле не здійснює вирівнювання напруги (це робить стабілізатор напруги), а безпосередньо знеструмлює навантаження у випадку, коли параметри струму вирвалися за межі встановленого номіналу. Тому ефективність роботи реле можна описати як безпосередньо захист електроприладів у її справжньому та строгому понятті.

— Які переваги реле напруги та які недоліки?

— Перевага реле в тому, що це захист ваших електричних приладів, який при правильному налаштуванні збереже техніку, та продовжить строк експлуатації. Технічних недоліків не має. Складність може полягати в наступному: замалий щиток для монтажу; дискомфорт при регулярному спрацюванні.

— Як вибрати реле напруги для дому та квартири?

— Спочатку треба визначити фазність системи, номінальну напругу реле та спосіб монтажу. Вже виходячи з цих індивідуальних особливостей, відбувається підбір захисного апарату. На ринку зараз представлений широкий асортимент таких товарів. Моя особиста рекомендація – ZUBR, сам користуюсь.


0 Comments