«Менакомунгосп» проти «Менського комунальника». Чи виграють меняни?


Усе актуальнішим стає питання, хто забезпечуватиме менян водою. Наразі є два претенденти: приватне підприємство «Менський комунальник», який надає ці послуги зараз і новостворене комунальне підприємство «Менакомунгосп». Від вибору менян залежатиме ціна та якість води, а також доля міського комунального господарства.

Хто кращий?

Наразі міський водогін і каналізація є власністю міста, проте знаходяться вони в оренді у ТОВ «Менський комунальник». Це підприємство надає менянам послуги з водопостачання й водовідведення.

У цьому році при міській раді було створене комунальне підприємство «Менакомунгосп». За задумом депутатів воно має стати новим надавачом послуг водопостачання і водовідведення.

Голова міської ради Федір Фесюн запевняє, що у «Менакомунгоспі» будуть нижчі тарифи. Директор «Менського комунальника» Василь Зима з ним не згоден й опасається, що місто взагалі може залишитися без води.

Термін оренди «Менським комунальником» комунального майна закінчується 1 січня 2013 року. Проте депутати міськради вирішили не чекати і розірвати договір раніше. Оскільки розірвання договору в односторонньому порядку не передбачене, міськрада звернулася до суду. Судова тяганина вже розпочалася, вона може тривати не один місяць, а то й рік.

Отож у менян є ще трохи часу, щоб краще розібратися у комунальних питаннях і не помилитися з фаворитом.

Аргументи міськради

– «Менський комунальник» – монополіст і диктує свою ціну. І ціна ця, на нашу думку, занадто висока, – заявляє Федір Фесюн. – Це підприємство недостатньо економить, чого тільки вартує його «роздутий» штат?! Якщо послуги водопостачання й водовідведення надаватиме комунальне підприємство міськради, то тарифи будуть меншими. Міськрада призначає голову «Менакомунгоспу», отже ці послуги будуть підконтрольні нам. Ми матимемо доступ до бази даних підприємства і у будь-який час зможемо перевірити обґрунтованість тарифів. Комунальному підприємству не потрібен прибуток, якщо він і буде, то кошти можна спрямувати на розвиток комунального господарства або на інші потреби міста.

Аргументи «Менського комунальника»

– Не маючи дозвільних документів, достатньої матеріальної бази та економічних розрахунків міська рада заявляє, що тарифи будуть менші. Навряд чи так буде, – заявляє Василь Зима. – Якщо у раді думають, що нове підприємство зможе суттєво зекономити на кількості працівників і їх зарплаті, то помиляються. «Менакомунгосп» не зможе найняти менший штат і призначити меншу зарплату, ніж передбачено законодавством. До речі, наші тарифи прозорі. Їх перевіряє Державна інспекція з контролю за цінами. Можуть це зробити і депутати міської ради. А що стосується прибутків, то у «Менського комунальника» їх немає, натомість є збитки. І ще, для оформлення дозвільних документів підприємству потрібно близько року. Якщо міська рада передасть водогін та каналізацію «Менакомунгоспу», а у нього не буде дозволів, то воно не зможе надавати послуги. І в результаті місто ризикує залишитися без води.

– Ми – за чесну конкуренцію, – продовжує Василь Юхимович, – за те, щоб надавач послуг з водопостачання та водовідведення був визначений на конкурсних засадах.

Ціна питання

При дії старих тарифів, щомісячний дохід від водопостачання становив 137 тисяч гривень, від водовідведення – 66 тисяч гривень, разом – більше 200 тисяч гривень. При введенні нових тарифів дохід збільшиться на 24 тисячі та 37 тисяч гривень відповідно, разом – більш ніж на 60 тисяч гривень і становитиме близько 260 тисяч гривень.

Згідно даних планового розрахунку різниці між тарифами, підготовленого ТОВ «Менський комунальник».


One Comment

  1. Моя думка така: “Менський комунальник” не повинен належати нікому, окрім народу. Тобто, він повинен бути або державним, або власністю громади міста.