Крапки над і у темі з твердими побутовими відходами
Нещодавно “Менщина” опублікувала дані з Рrozzoro про відшкодування різниці в тарифах за вивіз та захоронення твердих побутових відходів. Суми, які були опубліковані на порталі за 2018 та 2019 роки суттєво відрізнялися. Директор КП “Менакомунпослуга” Роман Минець сам запросив “Менщину”, щоб прояснити ситуацію.


Роман Минець:
“З 2011 по кінець 2017 року абонплата за вивезення та захоронення твердих побутових відходів (далі – ТПВ) для населення складала 4 грн. 8 коп. за одну людину. За останні роки значно зросли ціни на паливно-мастильні матеріали, запчастини, спецодяг, зростала мінімальна заробітна плата – всі ці та інші фактори суттєво впливали на економічну обґрунтованість тарифу.


Щоб запобігти надалі збиткової діяльності підприємства, було вирішено переглянути та перерахувати норми та ціни на послуги, які надавались на території міста.


Після всіх перерахунків та порівнянь абонплата на місяць за одну людину склала 16 грн.76 коп., при нормі 0,15 м³ на людину (чверть контейнеру).


Всі ці розрахунки були передані до міської ради. Після детального аналізу калькуляцій, фахівці міськради прийшли до висновку, що для людей такий тариф буде занадто високим, але ж не можно було допустити і збанкрутіння комунального підприємства.


Міський голова Геннадій Примаков  запропонував розділити суму платежу навпіл, тобто 50 відсотків сплачує споживач, а другу частину – бюджет Менської ОТГ. Депутати на сесії підтримали цю пропозицію, і з 1 січня 2018 року новий тариф вступив в силу.


У цей тариф входять вивезення сміття (92 грн 81 коп.) та захоронення (18 грн. 92 коп.), що в загальному складає 111 грн. 73 коп. за 1 м³.


У середньому від населення в місяць вивозиться та захоронюється близько 1 тис.м³ сміття, на цей об’єм витрачається близько 110 тис. грн. – з яких половину сплачує міськрада і стільки ж повинно сплачувати населення.


У минулому році сума на відшкодування різниці в тарифі була розділена на два періоди: за перше півріччя було перераховано міською радою 350 тис. 700 грн., а в другому, у липні, була укладена додаткова угода і загальна вартість відшкодування різниці в тарифі склала 650 тис. 700 грн.


У 2019 році на відшкодування різниці рішенням сесії виділені кошти складають 780 тис. грн, але тариф залишається минулорічний. До цієї суми входять ще і витрати на придбання контейнерів для ТПВ (1 контейнер коштує від 4 до 5 тис. грн.), адже сфера діяльності КП “Менакомунпослуга” буде значно розширена (послуги будуть надаватися в смт Макошине).


Виплата підприємству коштів за вивезення та утилізацію відходів відбувається щомісячно, по факту виконання послуги.


Заборгованість з виплат за послуги КП “Менакомунпослуга” за останні 2 роки у населення складає близько 13 тис. грн. На даний час близько 90% населення Мени сумлінно сплачують за вивіз та захоронення відходів. Загальна сума заборгованості підприємству –  25 тис. грн”.


0 Comments