Керівники Менської міськради та райради висловили свої позиції щодо передачі приміщення бібліотеки


Нагадаємо, що ще в грудні міський голова Геннадій Примаков заявляв, що міськрада планує звертатися до райради та ініціювати обговорення питання передачі міськраді приміщення бібліотеки. Також говорив, що міськрада хотіла б туди перебратися, а бібліотеці можуть запропонувати нинішнє приміщення міськради (на відео з 42:50)

Пізніше міськрада винесла на голосування сесії проект рішення про порушення перед райрадою клопотання про передачу приміщення бібліотеки у власність міськради для розміщення там останньої. Пропозицій щодо нового місця розташування бібліотеки проект не містив. Рішення не було прийнято – не вистачило голосів http://mena.org.ua/blog/menska-miska-rada-hoche-perejihaty-do-prymischennya-biblioteky/

З проектом рішення можна ознайомитися на сайті міськради (сторінка 20) https://drive.google.com/file/d/1VNM-LJGi3WKea50Lpe7Sv1VHMLtTj05f/view

Після цього в суспільстві почалося активне обговорення даного питання: чи варто переселяти міськраду в приміщення бібліотеки, якщо так, то куди діти бібліотеку, якщо ні, то куди діти міськраду, в якій після об’єднання громад суттєво збільшився штат.

Зокрема, позицію по цьому питання озвучили керівники міськради та райради.

Міський голова Геннадій Примаков та секретар міськради Юрій Стальниченко розповіли Чернігівському Центру розвитку місцевого самоврядування наступне:

“«Менська об’єднана територіальна громада прийняла бюджет на 2018 рік, у якому передбачені кошти на фінансування та утримання КЗ «Менська централізована бібліотечна система» в сумі більше трьох мільйонів гривень. Це відповідь на питання: підтримує громада бібліотеку чи ні?», – зазначив голова Менської ОТГ.
Він підтвердив, що для розміщення працівників міської ради потрібне більше приміщення. На сьогоднішній день кількість працівників громади у зв’язку з розширенням повноважень та зростанням послуг, які надаються жителям громади, збільшилася. За штатним розкладом працівників вже більше сотні.

«Люди працюють один в одного на головах: в актовому залі – три спеціалісти, секретар міської ради з начальником відділу економічного розвитку в одному кабінеті. В інших кабінетах, взагалі, по пять-шість працівників. В таких умовах ефективно працювати не можливо. Тим більше, що зараз відбувається становлення нашої громади і вирішується дуже багато доленосних питань», – розповідає Геннадій Примаков. А в прийомні дні приміщення міської ради, взагалі, перетворюється на «рукавичку». Жителі громади приходять, приїздять зі своїми питаннями-проблемами, через малі приміщення створюються черги. «У нас в прийомні дні, коли виходиш з кабінету, то таке враження що там маніфестація або протести», – підкреслює міський голова.

За словами Юрія Стальниченка, секретаря міської ради, на розгляд сесії було винесено лише питання про ініціювання передачі приміщення, а не про «виселення районної бібліотеки» чи її знищення. «Можливо виконком громади поширив передчасне рішення. Але замість того, щоб під час засідання сесії запропонувати створити робочу групу та розглянути пропозиції з пошуку приміщення для міської ради, політикани та популісти почали поширювати інформацію про виселення бібліотеки», – коментує Геннадій Примаков.

Свого часу районній бібліотеці пропонували переміститися на другий поверх районного будинку культури, але ця пропозиція залишилася без відповіді. Зрозуміло, що районну бібліотеку, її фонди та працівників ніхто не збирається виселяти на вулицю. Можливо представникам районної влади замість загострення конфлікту варто запропонувати Менській громаді вирішення проблеми малого приміщення і запропонувати компромісне рішення?

Зрозуміло, що Менська громада зацікавлена в функціонуванні сучасної комфортної бібліотеки, яка буде не лише читальнею, а і ініціатором змін у громаді, трансформуючись у «публічну» бібліотеку з освітніми та розвиваючими майстер-класами, програмами та заходами. Як показує досвід інших громад, бібліотеки сьогодні – це потужний ресурсний та інформаційний центр, партнер місцевих органів влади, і надійний помічник у розвитку спроможності громади”.

Голова райради Олександр Мисник написав на своїй фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/musnuk.rda/posts/1628707410556642 :

“Стосовно Менської центральної районної бібліотеки: мене, як голову районної ради, теж турбує доля культурно-освітнього закладу. На останній сесії Менської міської ради присутнім у сесійній залі я пояснив депутатам, що рішення міськради – порушити перед районною радою клопотання про безоплатну передачу майна КЗ «Менська централізована бібліотечна система» за адресою вул. Героїв АТО, 9, для розміщення у ньому адміністративного приміщення Менської міської ради – передчасне. Ініційоване питання передачі до власності Менської ОТГ цього приміщення мала б спочатку вивчити спеціально створена робоча група, а також депутатська комісія. Менська міська рада у свою чергу повинна була запевнити колектив закладу, що він не постраждає унаслідок зміни власника, а також запропонувати альтернативне приміщення для бібліотеки. На жаль, цього не було зроблено. Радий, що депутати не підтримали рішення міськради. Хоча доля нашої бібліотеки ще не вирішена…”


0 Comments