Ірина Лук’яненко: “Всі випускники зареєструвалися на мультипредметний тест”


Скоро – закінчення навчального року. “Менщина” вирішила дізнатися, що чекає на учнів 11 класу.

Начальниця відділу освіти Ірина Лук’яненко: “У поточному навчальному році у зв’язку з початком повномасштабної війни в країні учні 11 класі звільнені від складання ДПА та зовнішнього незалежного оцінювання.

З метою створення умов для організованого та рівноправного вступу у виші, Міністерством освіти і науки розроблений Національний мультипредметний тест (НМТ). Для розуміння, це дуже спрощене ЗНО.

НМТ складається з 60 завдань з 3 навчальних предметів: українська мова, математика, історія України. Завдання учасники будуть виконувати в онлайн-режимі упродовж 120 хв. Звертаю увагу, що НМТ повинні складати безумовно не всі діти, а лише певна частина. НМТ дитина матиме змогу скласти один раз протягом 10 днів. Поки точна дата і процедури проведення тесту невідомі. Чекаємо роз’яснень.

Для участі у НМТ потрібно було пройти процедуру реєстрації як на звичайне ЗНО. У нашій громаді зареєструвалися всі випускники закладів, яким тест потрібен.

У звичному ЗНО є обов’язковий прохідний бал з кожного предмету, який є визначальним для дитини при виборі установи для подальшого навчання. У мультипредметному тесті прохідним балом рахується навіть 1 бал. Тобто, якщо навіть набрано 1 бал, то тест автоматично складено, і це дає право на вступ у ЗВО.

Це має певні позитивні риси. Адже в умовах воєнного стану на дитину можуть впливати різні фактори: нервовість, підвищена реакція на сирену та ін., і навіть відмінник може скласти тест незадовільно. Це дає більше можливостей для дітей вступити до вишів.

Випускних вечорів як таких цьогоріч не буде – це заборонено на час військових дій. Вручення документів про освіту буде проведене, але не в пишній, урочистій формі. Сподіваюсь, і учні, і їх батьки з розумінням поставляться до цієї ситуації”.


0 Comments